21 maja 2023

Rezerwy: Wyjazdowe spotkanie z Tymonem Tymowa

W niedzielne popołudnie drugi zespół Okocimskiego Brzesko rozegra spotkanie w ramach 23. kolejki Brzeskiej A-klasy, mierząc się z Tymonem Tymowa. Spotkanie wyznaczono na godzinę 17:00 na boisku w Tymowej.

Tymon Tymowa obecnie plasuje się na wysokim 6 miejscu, mając na swoim koncie 43 punkty. Na ten dorobek złożyło się 13 zwycięstw oraz 4 zwycięstwa. Zespół na swoim koncie także 5 porażek, w tym tylko dwie na własnym boisku. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to zatrzymał się on obecnie na wyniku 69:42.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Bogusława Orła pokonał wicelidera z Uszwi wynikiem 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli jeszcze w pierwszej połowie Michał Grzesicki oraz Adrian Michalczyk. Z kolei honorowe trafienie dla LKS Uszew zanotował Piotr Pabian.

Warto wspomnieć, że w drużynie z Tymowej występuje były zawodnik Okocimskiego Michał Grzesicki, który występował w „biało-zielonych” barwach w latach 2018- 2021.

W rundzie jesiennej w rozegranym meczu przy ul. Okocimskiej 34, lepsi okazali się być gospodarze, którzy pokonali Tymona wynikiem 4:1. Bramki dla Okocimskiego zdobyli wówczas dwukrotnie Dawid Kurek oraz Marcel Kubala. Z kolei jedyne trafienie dla przyjezdnych zanotował w 60 minucie Jakub Buchowicz.

Okocimski Brzesko pod dwóch porażkach z rzędu wrócił na zwycięskie tory odnosząc zwycięstwo w ostatniej kolejce z Jedność Paleśnica wynikiem 2:1. Bramki dla Okocimskiego zdobył Michał Zydroń oraz Kacper Ciuruś.

Ewentualna niedzielna wygrana Okocimskiego będzie z kolei bardzo ważnym krokiem w kierunku awansu do ligi okręgowej. Obecnie zespół trenera Sebastiana Klimczyka ma tylko dwa punkty przewagi nad LKS Uszew, który w obecnej kolejce otrzymuje pewne trzy punkty za mecz z Pogórze Gwoździec, który wycofał się po rundzie jesiennej.