2 maja 2023

Zapowiedź: Powtórzyć wynik z jesieni

W najbliższą środę 3 maja zespół Okocimskiego Brzesko rozegra ligowe spotkanie w ramach 25. kolejki Małopolskiej IV ligi, w której zmierzy się z Unią Oświęcim. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:30, na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Środowe spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z KS Kraków, a dokładnie Artur Dudek oraz asystenci Wojciech Curyło i Jakub Pieprzyk.

Unia Oświęcim obecnie plasuje się na 9 miejscu w tabeli z 34 punktami na swoim koncie. Do tej pory zespół trenera Marka Kołodzieja zanotował 10 zwycięstw oraz 4 remisy. Na swoim koncie drużyna ma również 10 porażek. Bilans bramkowy obecnie zatrzymała się na wyniku 33:35. W ostatniej kolejce Uniści zdobyli trzy punkty ogrywając Limanovię Limanowa wynikiem 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Michał Szewczyk oraz Artur Czarnik. Z kolei honorowego gola dla gości zanotował Zyiad Kadous strzelając bramkę w 90 minucie meczu.

Warto zaznaczyć, że ostatnie zwycięstwo było pierwszą wygraną zespołu w rundzie rewanżowej (nie licząc zdobytych trzech punktów za walkower ze Słomniczanką). W drugiej części sezonu Unia zdobyła łącznie 8 punktów mając na swoim koncie 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 3 porażki. Ponadto zawodnicy nadal czekają na wiosenne wyjazdowe zwycięstwo, gdyż do tej pory na boiskach rywali zanotowali tylko dwa remisy oraz jedną porażkę.

Jeśli chodzi o zdobywanie bramek to zespół najwięcej strzela ich w ostatnim kwadransie spotkania, notując aż 12 goli. W tym samym przedziale czasowym drużyna dała sobie również strzelić najwięcej goli, wówczas rywale zmusili bramkarza do 9-krotnej kapitulacji. W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepsi okazali się być „Piwoszy”, którzy po bramce Chawkata Zakareya zanotowali jednobramkowe zwycięstwo.

Mimo, że faworytem środowego spotkania jest nasz rywal to zespół Okocimskiego Brzesko nie zamierza łatwo oddać skóry. Młodzi zawodnicy udowodnili już niejednokrotnie, że będą walczyć z każdym rywalem nie zważając na jego pozycję w tabeli.

Środowe spotkanie będzie dla podopiecznych trenera Sebastiana Sępka również okazją do zdobycia drugiego z rzędu zwycięstwa przed własną publicznością. Ostatnia ta sztuka udał się w 23. kolejce pokonując u siebie Glinik Gorlice wynikiem 1:0.

W ostatniej kolejce „Piwosze” ulegli w meczu wyjazdowym LKS Jawiszowice wynikiem 4:2. Bramki dla ekipy z Brzeska zdobyli wówczas Marcel Kubala oraz Mateusz Cięciwa, który jednoczesne jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu mający na swoim koncie 12 bramek.

Komentarze