2 maja 2023

Rezerwy: Zaległe spotkanie z Olimpią Kąty

Oprócz pierwszej drużyny w środę swoje spotkanie rozegra również druga drużyna Okocimskiego, która w zaległym meczu 17. kolejki brzeskiej A-klasy uda się do Kąt na spotkanie z miejscową Olimpią. Początek zawodów wyznaczono na godz. 11:00.

Obecnie Olimpia Kąty zajmuje 7 miejsce w tabeli mając w swym dorobku 34 punkty (11 zwycięstw, 1 remis oraz 7 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Andrzeja Maciasia podzieli się punktami z Victorią Bielcza remisując 2:2.

Jak widać po statystykach zawodnicy z Kąt zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym terenie, na którym zdobyli 24 punkty (8 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki). Bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 41:16. Zadecydowanie gorzej wiedzie się im na boiskach rywala, na który zdobyli tylko 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis oraz 5 porażek). Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy, który zatrzymała się na wyniku 22:27.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepszy okazał się być Okocimski, który przed własną publicznością zwyciężył wynikiem 5:0. Strzelcami bramek w tym meczu zostali wówczas: Oliwier Okas, Maciej Węgrzyn, Sebastian Pasek oraz dwukrotnie Dawid Kurek.

Zespół trenera Sebastiana Klimczyka jedzie do Kąt w roli bezapelacyjnego faworyta, który obecnie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Po ostatniej wygranej oraz potknięciu wicelidera, Okocimski Brzesko ma już 6 punktów przewagi nad zespołem z Uszwi.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce „biało-zieloni” rozgromili na własnym stadionie zespół z Łysej Góry wygrywając aż 10:0.

Komentarze