29 kwietnia 2023

Zapowiedź: Po kolejną niespodziankę

Niedzielne spotkanie Okocimskiego Brzesko będzie jednym z dwóch ostatnich jakie rozegrane zostaną w ramach 24. kolejki IV ligi Małopolskiej. Podopieczni trenera Sebastiana Sępka udadzą się do Jawiszowic na spotkanie z miejscowym LKS’em. Początek zwodów wyznaczono na godz. 17:00, a głównym ich rozjemcą będzie Jonatan Vallejos wraz z Kamilem Dubasem oraz Jakubem Stelmachem z KS Kraków.

Sytuacja ligowa
LKS Jawiszowice po 23. kolejkach plasują się na wysokim trzecim miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 40 punktów. Na ten wynik złożyło się 12 zwycięstw oraz 4 remisy. W swoim dorobku zespół ma również sześć porażek, w tym tylko dwie na własnym terenie. Obecnie bilans bramkowy zatrzymał się na wyniku 39:32. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Jarosława Płonka pewnie pokonali Limanovię Limanowa wynikiem 3:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli wówczas Kamil Karcz, Bartosz Gąsiorek oraz Miłosz Karnia. Dla zespołu była to trzecia wygrana w rundzie rewanżowej, w której zanotowali również jeden remis oraz jedną porażkę.

Jeśli chodzi o zdobyte gole to zespół z Jawiszowic zdobywa ich najwięcej w ostatnich 15 minutach spotkania, wówczas do siatki rywala zawodnicy trafiają 10-krotnie. W tym samym czasie drużyna traci również najwięcej bramek, dając sobie strzelić 11 goli.

Kadra
W okresie zimowym Zarząd Klubu postanowił dość mocno wzmocnić zespół, do której przyszli m.in. Patryk Mizera, Klaudiusz Trzewiczek, Filip Iwański, Olgierd Kulig, Jakub Latanik, Kamil Karcz, Andrei Arkhipau oraz Michał Płonka. Z klubem pożegnali się z kolei Wiktor Pierlak, Daniel Kocemba oraz Mateusz Hankus. Najlepszymi strzelcami zespołu są natomiast Łukasz Radomski oraz Bartosz Gąsiorek, którzy mają na swoim koncie po siedem bramek. Jeśli chodzi z kolei o zawodnika z największą ilością żółtych kartek to z pewnością jest nim Robert Sitko, który do tej pory został napomniany przez sędziego aż dziewięciokrotnie.

W rundzie jesiennej w meczu między oba klubami lepsi okazali się być Jawiszowice, które na stadionie w Brzesku pokonali „Piwoszy” wynikiem 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył wówczas wspomniany wyżej Bartosz Gąsiorek, który wpisał się na listę strzelców w 41 minucie meczu.

Warto wspomnieć, że LKS Jawiszowice jest jedynym zespołem w lidze, który nie przegrał z dotychczasowym liderem rozgrywek Wiślanami Jaśkowice, notując jedną wygraną oraz jeden remis.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 3
Ilość punktów: 40
Najlepszy strzelec: Bartosz Gąsiorek, Łukasz Radomski (7)
Najwięcej żółtych kartek: Robert Sitko (9)
Najwyższa wygrana: 5:1 (Orzeł Ryczów)
Najwyższa porażka: 0:5 (Wierchy Rabka Zdrój)

„Piwosze” do niedzielnego spotkania przystąpią po ostatnim zwycięstwie nad Glinikiem Gorlice, którego pokonali wynikiem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Mateusz Cięciwa. Okocimski z pewnością będzie chciał za wszelką cenę udowodnić, że ostatnia wygrana nie była przypadkiem i kolejne trzy punkty będą dowodem dobrej dyspozycji całego zespołu.

W niedzielnym spotkaniu w szeregach „biało-zielonych” na pewno nie zobaczymy Kacpra Ciurusia, który doznał urazu w ostatnim meczu ligowym. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca Sebastiana Sępka, którzy będą chcieli powtórzyć wynik z ostatniej kolejki.

Komentarze