21 kwietnia 2023

Zapowiedź: Okocimski vs Glinik

W sobotę 22 kwietnia na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku czeka nas sporo piłkarskich emocji. Do „Piwnego Grodu” zawita bo wiem zespół Glinika Gorilice, z którym Okocimski będzie chciał zanotować pierwsze wiosenne zwycięstwo. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 11:00, a głównym arbitrem spotkania będzie Michał Ficińskiz KS Śląski ZPN. Na liniach pomagać będą mu Michał Szreniawa oraz Andrzej Zawiślak.

Sytuacja ligowa
Glinik Gorlice po 22. kolejkach plasuje się na 14 miejscu w ligowej tabeli z 28 punktami na koncie. Na ten dorobek punktowy uzbierało się 9 zwycięstw oraz jeden remis. Na swoim koncie zespół ma również 12 spotkań, w których musiał uznać wyższość rywali. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to zatrzymał się on obecnie na rezultacie 39:45.

Po statystykach jakie notują Gorlicznie w obecnym sezonie widać, że zawodnicy zdecydowanie lepiej czują się na własnym stadionie. To właśnie tam zespół zdobył 19 punktów notując 6 zwycięstw, 1 remis oraz 4 porażki. Zdecydowanie gorzej wiedzie się im w spotkaniach wyjazdowych, w których to podopieczni trenera Tomasza Wacka zanotowali 3 zwycięstwa, doznając przy tym aż 8 porażek. Wyniki ten przekładają się również na bilans bramkowy, który po za domem wynosi 17:29.

W ostatniej kolejce Glinik pokonał przed własną publicznością Beskid Andrychów wynikiem 2:0. Bramki dla miejscowych zanotowali wówczas Piotr Gogola oraz Damian Śliwa. Warto zaznaczyć, że zwycięstwo z Beskidem było pierwszą wygraną zespołu w obecnej rundzie wiosennej.

Forma
Runda rewanżowa w wykonaniu zawodników z Gorlic daje dużo do życzenia. Zespół w rozegranych pięciu spotkaniach zanotował 4 punkty wygrywając swój ostatni mecz z Beskidem oraz notując remis w pierwszym meczu w rundzie wiosennej z Popradem Muszyna. Właśnie po tym spotkaniu nastąpiła seria trzech porażek z takimi zespołami jak: Wiślanie Jaśkowice, Lubań Maniowy oraz Limanovia Limanowa. Niewątpliwie najdotkliwszą przegraną była porażka z ostatnim z wymienionych zespołów, gdzie Gorliczanie przegrali aż 2:6.

Kadra
Jeśli chodzi o kadrę naszego najbliższego rywale to jest ona dość mocno ustabilizowana. Niewątpliwie zawodnikami, którzy mają największy wpływ na pozytywne wyniki zespołu to Piotr Gogola oraz Damian Śliwa. Pierwszy z nich ma na swoim koncie 10 trafień, z kolei drugi o trzy bramki mniej. Jeśli chodzi o największa ilość żółtych kartek to ma ich niezwątpienia Dawid Drąg który do tej pory został siedmiokrotnie napomniany żółtym kartonikiem.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów lepszy okazał się Glinik, pokonując na własnym terenie „Piwoszy” wynikiem 5:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Łukasz Krzysztoń, Kacper Stój, Mateusz Świechowski, Tomasz Mituś oraz Sebastian Buś.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 14
Ilość punktów: 28
Najlepszy strzelec: Piotr Gogola (10)
Najwięcej żółtych kartek: Dawid Drąg (7)
Najwyższa wygrana: 5:0(Okocimski Brzesko)
Najwyższa porażka: 2:6 (Limanovia Limanowa)

Podopieczni trenera Sebastiana Sępka przystępują do sobotniej potyczki po porażce z Limanovią Limanowa, z która ulegli 1:3. Jedynego gola dla „Piwoszy” zanotował wtedy Konrad Kuliszewski.  Mimo to możemy się spodziewać bardzo twardego i zaciętego pojedynku po obu stronach.

Okocimski za wszelką cenę będzie chciał zdobyć pierwsze zwycięstwo w tej rundzie, z kolei Glinik będzie chciał iść za ciosem po wygranym meczu z Beskidem Andrychów. Kto będzie cieszył się po jutrzejszym meczu? – zobaczymy jutro, mamy jednak nadzieję, że trzy punkty zostaną w Brzesku.

Komentarze