14 kwietnia 2023

Zapowiedź: Okocimski vs Limanovia

W sobotę 15 kwietnia czekają nas kolejne piłkarskie emocje. Tym razem zespół trenera Sebastiana Sępka zmierzy się na własnym stadionie z Limanovią Limanowa. Spotkanie w ramach 22. kolejki rozegrane zostanie o godzinie 11:00. Sobotnie zawody poprowadzi trójka sędziowska z KS Bochnia, a mianowicie Rafał Gnutek oraz asystenci Michał Merecik i Szymon Stefanik.

Forma
Limanovia Limanowa rundę rewanżową rozpoczęła od zdobycia trzech puntów pokonując przed własną publicznością Radziszowiankę Rdziszów wynikiem 1:0. Tydzień później zespół niespodziewanie stracił punkty z walczącą o utrzymanie Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska przegrywając 0:3. Podopieczni trenera Pawła Zegarka zatrzymali z kolei rozpędzonego lidera rozgrywek Wiślan Jaśkowice notując bezbramkowy remis. Zespół z Limanowej swoją siłę pokazał w ostatniej kolejce zwyciężając na własnym stadionie z Glinikiem Gorlice rezultatem 6:2. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Kamil Palacz, a po jednym trafieniu dołożyli: Tomasz Kurek, Paweł Pławecki oraz Norbert Uchacz.

Sytuacja ligowa
Drużyna z Limanowej po 21. kolejkach plasuje się na 13 miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 26 punktów. Na ten dorobek złożyło się 8 zwycięstw oraz 2 remisy. Zespół w swoim dorobku ma również 11 porażek w tym tylko trzy jakie doznał na swoim boisku. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to wynosi równo 33:33.

Jak pokazują statystyki zespół zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym podwórku. To właśnie tu zanotował 20 punktów, strzelając rywalom 23 gole. Zdecydowanie gorzej wiedzie się zawodnikom w meczach wyjazdowych, w który uzbierali zaledwie 6 punktów notując 2 zwycięstwa oraz doznając 8 porażek. W spotkaniach tych zawodnicy nie zachwycają również swoją skutecznością strzelając do tej pory zaledwie 10 bramek. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest wspomniany wyżej Paweł Pławecki, który ma na swoim koncie 10 goli.

Kadra:
W przerwie zimowej w szeregach Limanovii doszło do kilku drobnych zmian personalnych. Z klubem pożegnali się m.in. Bartosz Kościółek oraz Konrad Palacz. W ich miejsce Zarząd zakontraktował takich zawodników jak: Zyad Kadous, Tomasz Kurek oraz Jakub Belski. Nowi zawodnicy zanotowali swoje debiuty występując w pierwszym meczu rundy wiosennej z Radziszowianką Radziszów. Warto wspomnieć, że jedynego gola na wagę trzech punktów zanotował wówczas Jakub Belski, który pokonał bramkarza gości w 56 minucie meczu.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 13
Ilość punktów: 26
Najlepszy strzelec: Paweł Pławecki (10)
Najwięcej żółtych kartek: Grzegorz Król (6)
Najwyższa wygrana: 6:2 (Glinik Gorlice)
Najwyższa porażka: 0:6 (Dalin Myślenice)

Przed Okocimskim Brzesko spotkanie, w którym zawodnicy będą mogli się odbudować po wysokiej porażce z liderem rozgrywek Wiślanami Jaśkowice, ulegając 0:5. Mimo, że faworytem sobotniego spotkania jest Limanovia to podopieczni trenera Sebastiana Sępka nie zamierzą oddawać trzech punktów bez walki. Atut własnego boiska, determinacja oraz chęć zwycięstwa na pewno sprzyja zawodnikom z Brzeska.

Ponadto „biało-zieloni” będą za wszelką cenę chcieli zanotować pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, gdyż to dej pory są jedynym zespołem w lidze, który nie zdołał wygrać na własnym stadionie.

Komentarze