8 kwietnia 2023

Porażka z liderem

W Wielką Sobotę na stadionie miejskim w Skawinie rozegrano spotkanie w ramach 21. kolejki IV ligi Małopolskiej, w której lider rozgrywek Wiślanie Jaśkowice podejmowali Okocimski Brzesko. Mecz po regulaminowym czasie gry zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali wynikiem 5:0. Strzelcami bramek zostali: Bartosz Tetych, Adisa Monsuru, Jakub Seweryn oraz dwukrotnie Dawid Dynarek.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie, w której to Wiślanie zdołali strzelić cztery gole. W drugiej części gry gospodarze nadal kontrolowali poczynania boiskowe nie pozwalając Okocimskiemu na stworzenie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

Seniorzy (IV Liga Małopolska)
Wiślanie Jaśkowice – Okocimski Brzesko 5:0
Bramki: Dawid Dynarek 17, 67, Bartosz Tetych 24, Adisa Monsuru 29, Jakub Seweryn 39.

Żółte kartki: Dominik Cholewa, Tomasz Jaklik – Daniel Kaciczak, Piotr Czerwińki.
Sędzia: Sebastian Nachel (KS Chrzanów).
Widzów: 70

Wiślanie: Sebastian Ropek – Tomasz Jaklik, Arkadiusz Lewiński (75′ Jakub Ochman), Mateusz Krasuski (61′ Dariusz Żaba), Patryk Pischinger (46′ Dominik Cholewa), Nikodem Morawski, Adisa Monsuru (46′ Bartosz Czarnecki), Adrian Rakowski, Jakub Seweryn, Bartosz Tetych (61′ Kamil Gałka) , Dawid Dynarek.

Rezerwowi: Damian Drzewiecki, Kamil Gałka, Dariusz Żaba, Jakub Ochman, Sebastian Głaz, Bartosz Czarnecki, Dominik Cholewa.

Trener: Łukasz Skrzyński.
Asystent trenera: Kamil Kozłowski.
Kierownik drużyny: Zbigniew Żmuda.
Fizjoterapeuta: Jarosław Lalik.


Okocimski KS: Miłosz Tysiak – Michał Siudut, Hubert Smulski, Daniel Kaciczak, Mateusz Cięciwa, Patryk Jawień (70′ Piotr Pitaś), Chawkat Zakareya (60’Marcel Kubala), Dominik Grochot (46′ Kacper Ciuruś), Piotr Czerwiński (46′ Filip Czech), Konrad Kuliszewski, Bartłomiej Mochel (46′ Oliwier Okas).

Rezerwowi: Miłosz Żmudzki, Piotr Pitaś, Filip Czech, Igor Uryga, Oliwier Okas, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn, Kacper Ciuruś, Damian Boroń.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

1′ – I w tym momencie Wiślanie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Gospodarze w jednolitych granatowych kostiumach. Okocimski zagra dzisiaj w zielonych kompletach strojów. Trzymajmy kciuki za „Piwoszy”.
5′ – Po okresie pierwszych minut przewagi ze strony lidera, Okocimski zapędził się pod pole karne Wiślan. Dominik Grochot został jednak powstrzymany przez defensorów gospodarzy.
7′ – W odpowiedzi dośrodkowanie Mateusza Krasuskiego trafiło na głowę Jakuba Seweryna, jednak uderzenie gracza Wiślan powędrowało obok słupka bramki Okocimskiego.
10′ – Groźne dośrodkowanie Bartosza Tetycha zza pola karnego odbija się od poprzeczki i wychodzi poza bramkę.
11′ – W odpowiedzi ładna akcja Konrada Kuliszewskiego, który wypatrzył Chawkata Zakareyę. Ten zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, ale na posterunku był Sebastian Ropek.
12′ – Kolejna ładna wymiana piłki pomiędzy zawodnikami Okocimskiego. Michał Siudut zagrał do Dominika Grochota, ten płasko odegrał do Mateusza Cięciwy, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Napastnik „Piwoszy” znalazł się jednak na spalonym i sędzia nie uznał bramki.
14′ – Trwa ofensywa gości. Faulowany przed polem karnym był Michał Siudut. Do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Mateusz Cięciwa, jednak strzał poszybował metr nad poprzeczką bramki.
17′ – Dośrodkowanie z rzutu rożnego gospodarzy. Piłka przedłużona w pole karne przez jednego z graczy Wiślan trafiła na głowę Dawida Dynarka, który z kilku metrów pokonał Miłosza Tysiaka i tym samym otworzył wynik meczu. 1:0 dla Wiślan.
20′ – Piłka trafiła w pole karne do Adisy Monsuru, ten naciskany próbował oddać strzał, ale ostatecznie obronną ręką wyszedł z całego zamieszania bramkarz Okocimskiego.
23′ – Groźna akcja Wiślan. Dośrodkowanie w kierunku wychodzącego na bardzo dobrą pozycję Patryka Pischingera przerwane faulem przez Piotra Czerwińskiego. Żółta kartka dla zawodnika Okocimskiego.
24′ – Do piłki ustawionej przed polem karnym doszedł Bartosz Tetych i pięknym strzałem z rzutu wolnego w górny róg nie dał szans bramkarzowi Okocimskiego. 2:0 dla Wiślan!
29′ – Kontra gospodarzy po jednym z zapędów ofensywnych Okocimskiego. Piękna „klepka” Mateusza Krasuskiego z Adisą Monsuru zakończona celnym strzałem tego drugiego. Wiślanie – Okocimski 3:0!
33′ – Dwie bardzo groźne sytuacje po stronie Okocimskiego. Najpierw po szybkim rozegraniu piłki z rzutu wolnego pomiędzy Mateuszem Cięciwą a Konradem Kuliszewskim ten drugi zdecydował się na strzał zza pola karnego, który z najwyższym trudem odbił nad poprzeczkę bramkarz Wiślan. Za chwilę, po rzucie rożnym Cięciwa uderzał z ostrego kąta i Sebastian Ropek po raz drugi musiał interweniować wybijając piłkę na rzut rożny.
37′ – Bardzo groźna akcja gospodarzy. Na 5 metrze z piłką znalazł się Jakub Seweryn, jednak fatalnie przestrzelił.
41′ – Niefrasobliwość przy wyprowadzeniu piłki przez graczy Okocimskiego. Podanie Miłosza Tysiaka do Bartłomieja Mochela, ten traci piłkę na rzecz Adisy Monsuru, który od razu „uruchamia” Jakuba Seweryna, a ten strzałem z 11 metrów zdobywa czwartego gola dla Wiślan.
44′ – W samej końcówce dwie szanse na podwyższenie wyniku mieli Wiślanie. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego „główkował” nad bramką Nikodem Morawski. Chwilę później po podaniu Adisy Monsuru Adrian Rakowski uderzył wysoko nad poprzeczką bramki Okocimskiego.

46′ – Trener Okocimskiego w przerwie zaordynował aż 3 zmiany. Boisko opuścili: Piotr Czerwiński, Bartłomiej Mochel oraz Dominik Grochot. W ich miejsce na placu gry pojawili się: Filip Czech, Oliwier Okas oraz Kacper Ciuruś.
53′ Oblężenie bramki Okocimskiego. Najpierw po dwójkowej akcji Dominika Cholewy z Mateuszem Krasuskim strzał z 5 wybronił golkiper „Piwoszy”. Chwilę później po rozegraniu z rzutu rożnego na strzał z ostrego kąta zdecydował się Bartosz Czarnecki, ale znów dobrą internwencją popisał się Tysiak.
61′ – W drużynie gospodarzy kolejna podwójna zmiana. Boisko opuścili Mateusz Krasuski oraz Bartosz Tetych. W ich miejsce na placu pojawili się Bartosz Czarnecki i Dominik Cholewa. Z kolei w Okocimskim w miejsce Chawkata Zakarei na placu gry pojawił się Marcel Kubala.
65′ – Na strzał zza pola karnego zdecydował się Jakub Seweryn. Jego uderzenie poszybowało jednak minimalnie nad poprzeczką i zawisło na siatce bramki Okocimskiego.
67′ – Można powiedzieć, że mecz znajduje się pod pełną kontrolą lidera z Jaśkowic. Daniel Kaciczak sfaulował szarżującego w polu karnym Jakuba Seweryna za co sędzia podyktował rzut karny.
69′ – Mimo, że Miłosz Tysiak wyczuł intencję strzelającego Dawida Dynarka to musiał skapitulować po jego strzale z rzutu karnego. 5:0 dla Wiślan. Tym samym gospodarze wyrównują najlepszy wynik jaki osiągnęli w tym sezonie.
72′ – Żółtą kartką ukarany został obrońca Okocimskiego Daniel Kaciczak.
73′ Mamy 5. zmianę w drużynie gości. Na ostatni kwadrans gry na boisku pojawił się Piotr Pitaś, który zmienił Patryka Jawienia.
75′ – Mamy również zmianę w drużynie gospodarzy. Boisko opuścił Arkadiusz Lewiński, a jego miejsce na placu gry zajął Jakub Ochman.
80′ – Mimo, że kwestia wyniku od dawna jest już rozstrzygnięta to zarówno gospodarze jak i goście z Brzeska nie zamierzają poprzestać. Nieśmiałe ataki „Piwoszy”, z których póki co niewiele wyniknęło za każdym razem kończą się groźnymi kontratakami ze strony Wiślan. Znakomita gra skrzydłami, szybkie wyprowadzenie piłki po przejęciu sprawiają, że lider z Jaśkowic cały czas stanowi potężne zagrożenie.
84′ – Bardzo aktywny w drugiej połowie Dominik Cholewa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Okocimskiego. Próbował pokonać go strzałem po dalszym rogu, jednak Miłosz Tysiak wspaniale wyczuł intencję uderzającego i odbił piłkę na rzut rożny.
89′ – Jeden z nielicznych strzałów ze strony Okocimskiego w drugiej połowie meczu. Próba Konrada Kuliszewskiego zza pola karnego poszybowała jednak nad bramką.
90′ – W samej końcówce żółtym kartonikiem został upomniany Tomasz Jaklik, który próbował wymusić „jedenastkę” w polu karnym Okocimskiego.
90′ Sędzia zakończył spotkanie nie doliczając ani jednej dodatkowej minuty. Wiślanie pokonali tym samym zespół Okocimskiego 5:0 prowadząc do przerwy już 4:0. Jedynego gola w 2. części meczu zdobył Dawid Dynarek w 51 minucie strzałem z rzutu karnego.

Komentarze