7 kwietnia 2023

Zapowiedź: Z wizytą u lidera

W Wielką Sobotę Okocimski Brzesko rozegra swój drugi wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej. W ramach 21.kolejki IV ligi Małopolskiej „Piwosze” udadzą się do Skawiny by tam rywalizować o ligowe punkty z Wiślanami Jaśkowice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00, a głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Sławomir Nachel, natomiast na liniach pomagać będą mu Sebastian Celarek oraz Łukasz Żbik.

Sytuacja ligowa
Wiślanie Jaśkowice pewnie kroczą do zdobycia mistrzostwa IV ligi gr. Małopolskiej, gdzie po 20. kolejkach plasują się na pozycji lidera mając na swoim koncie 53 punkty. Na ten dorobek uzbierało się 17 zwycięstw oraz 2 remisy. Zespół tylko jednokrotnie schodził z boisko jak przegrany ulegając w 5. kolejce zawodnikom z Jawiszowic wynikiem 0:1. Jedynego gola zdobył wówczas w 62 minucie Krystian Dziedzic. Imponująco wygląda również bilans bramkowy, który wynosi 57:14 i jest jednym z lepszych wyników w lidze.

Rundę rewanżową zespół trenera Łukasza Skrzyńskiego rozpoczął od zwycięstwa pokonując na „własnym terenie” Kalwariankę Kalwarię Zebrzydowską wynikiem 2:0. W ostatniej kolejce zespół z Jaśkowic podzielił się punktami z Limanovią Limanowa notując bezbramkowy remis. Mimo straty punktów zespół nadal utrzymuje bezpieczną 10 punktową przewagę nad drugim Bruk-Bet Termalica II Nieciecza.

Defensywę Okocimskiego czeka spore wyzwanie bo wiem, Wiślanie dysponują zawodnikami, którzy mocno dali się we znaki bramkarzom swoich rywali. Bez wątpienia jednym z nich jest Jakub Seweryn, który ma na swoim koncie 15 goli. Dobrą skutecznością popisuje się także Monsuru Adisa, mający na koncie 11 bramek. Nie wiele odstaje również Domink Cholewa oraz Dawid Dynarek mający kolejno dziewięć oraz osiem goli.

Kadra
O sile zespołu oraz osiągniętych wynikach decyduje na pewno kolektyw oraz stabilizacja w zespole. Widać to po ruchach transferowych jakie Zarząd Klubu przeprowadził w zimowym okienku transferowym. Z drużyną pożegnali się m.in. Konrad Balcer (Orlęta Rudawa) oraz Kacper Sołtys (Pcimianka Pcim). Czwartoligowiec wzmocnił się z kolei Adrianem Rakowskim. 32-letni pomocnik ma za sobą 83 występy w ekstraklasowym Zagębiu Lubin, w którym zdobył trzy bramki.

Warto wspomnieć również o trzech zawodnikach, którzy obecnie znajdą się w kadrze naszego najbliższego rywala. Dawid Dynarek, Sebastian Głaz oraz Arkadiusz Lewiński to zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Okocimskiego Brzesko.

W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów zdecydowanie lepsi okazali się być Wiślanie, którzy na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 pokonali :Piwoszy” wynikiem 4:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Dawid Dynarek, Jakub Seweryn oraz dwukrotnie Dominik Cholewa.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 1
Ilość punktów: 53
Najlepszy strzelec: Jakub Seweryn (15)
Najwięcej żółtych kartek: Dawid Dynarek, Nikodem Morawski (4)
Najwyższa wygrana: 5:0 (Barciczanka Barcice, Radziszowianka Radziszów)
Najwyższa porażka: 0:1 (LKS Jawiszowice)

Przed podopiecznymi trenera Sebastiana Sępka bardzo trudne wyzywanie. Młodzi zawodnicy muszą się zmierzyć z zespołem, który na stadionie w Skawinie poniósł w obecnych rozgrywkach tylko jedną porażkę. Mimo bardzo dobrych statystyk Wiślan Okocimski z pewnością nie sprzeda łatwo skóry i do samego końca będzie walczył o jak najlepszy rezultat.

Sobotnie spotkanie będzie z pewnością wyjątkowe dla najbardziej doświadczonego zawodnika „Piwoszy” Konrada Kuliszewskiego, który w barwach Wiślan przebywał nieprzerwanie od rundy wiosennej sezonu 2014/2015 aż do sezonu 2020/2021. Właśnie w tym okresie zawodnik przeniósł się do Okocimskiego Brzesko.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce „biało-zieloni” ulegli na własnym stadionie Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska  wynikiem 2:3. Bramki dla gospodarzy zanotował wówczas dwukrotnie Mateusz Cięciwa, a dla gości Łukasz Kryjak oraz Karol Stanek, który zdobył dwa trafienia.

 

Komentarze