1 kwietnia 2023

Kalwarianka pokonała „Piwoszy”

Zespół Okocimskiego mimo starań oraz dwukrotnego prowadzenia w sobotnim meczu z Kalwarianką opuszczał murawę z zerowym dorobkiem punktowym. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną gości, którzy zakończyli mecz wynikiem 3:2. Autorem bramek, które dawały prowadzenie gospodarzą został najlepszy strzelec zespołu Mateusz Cięciwa. Z kolei bramki dla Kalwarianki zdobyli: dwukrotnie Karol Stanek oraz Łukasz Kryjak.

Sobotnie spotkanie było niezmiernie ważne dla obu zespołów w kontekście walki o utrzymanie się w IV lidze. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gosodarze, którzy za sprawą Mateusza Cięciwy cieszyli się z pierwszego gola. Wynik meczu mógł, a nawet powinien podwyższyć Patryk Jawień, niestety piłka po jego strzale przeleciała obok słupa. Goście swoje szanse wykorzystali w drugiej połowie strzelając bramki po indywidualnych błędach naszego zespołu.

Zespół Kalwarianki wykonał kolejny ważny krok w walce o utrzymanie na obecnym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei zawodnicy trenera Sebastiana Sępka mimo braku zdobyczy punktowych po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Młodzi zawodnicy stwarzali oraz wykorzystali swoje sytuację i rywal do końca spotkania musiał mieć się na baczności by móc cieszyć się z wygranej.

Fot. Dawid Zachara.

Seniorzy  (IV Liga Małopolska)
Okocimski Brzesko – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:3
Bramki: Mateusz Cięciwa 39, 65 – Karol Stanek 50, 74, Łukasz Kryjak 71.
Żółte kartki: Chawkat Zakareya – Dawid Rupa, Wiktor Kołodziej, Kamil Bentkowski, Łukasz Burliga (asystent trener), Mahomed Helal.
Widzów: 100.
Sędzia: Artur Smoleń (KS Nowy Sącz)

Okocimski KS: Miłosz Tysiak –  Michał Siudut, Hubert Smulski (90′ Piotr Pitaś), Daniel Kaciczak, Mateusz Cięciwa, Patryk Jawień (85′ Marcel Kubala), Chawkat Zakareya, Dominik Grochot (80′ Kacper Ciuruś), Piotr Czerwiński, Konrad Kuliszewski, Bartłomiej Mochel (80′ Oliwer Okas).

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Marcin Jurkiewicz.
Trener bramkarzy: Jarosław Palej.

Kalwarianka: Bartłomiej Fojt – Karim Ashour, Kamil Koziołek, Kamil Bentkowski (87′ Szymon Gołąb), Adrian Jurkowski, Dawid Rupa (69′ Mahomed Helal), Karol Buraczek, Krystian Boroń, Wiktor Kołodziej (46′ Karol Stanek), Daniel Wolak (69′ Dmytro Hovorko), Filip Handzlik (69′ Łukasz Kryjak).

Asystent trener: Łukasz Burliga.
Kierownik drużyny: Grzegorz Makówka.
Trener bramkarzy: Grzegorz Wypiór.
Prezes Zarządu: Piotr Zadora.

Fot. Dawid Zachara.

1′ – W Brzesku pochmurno i dosyć wietrznie. Boisko, które tydzień temu przeszło zabieg renowacji, prezentuje się dobrze. Od środka rozpoczynają gospodarze, którzy występują dzisiaj w jednolitych białych strojach. Goście w szaro-czarnych trykotach.
4′ – Mocny strzał Chawkata Zakreyi z okolic linii pola karnego, bramkarz odbił go przed siebie, dośrodkowanie Patryka Jawienia w „szesnastkę” mija jednak partnerów.
7′ – Na razie gra jest dosyć wyrównana, chociaż zaznacza się lekka przewaga gospodarzy, którzy częściej przedzierają się pod pole karne Kalwarianki.
9′ – Zza pola karnego na strzał zdecydował się Daniel Wolak, ale jego próbę bez problemu wyłapał bramkarz Okocimskiego.
11′ – Gra po mału przenosi się w rejon pola karnego Okocimskiego. Przed chwilą z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkowywał Kamil Bentkowski, ale jego centra była zbyt głęboka i piłka opuściła linię końcową boiska.
15′ – Uderzenie z dystansu z około 20 metrów Kamila Bentkowskiego pada łupem bramkarza Okocimskiego.
17′ – Za nami 15 minut pierwszej odsłony meczu. W dalszym ciągu coraz częściej do sytuacji strzeleckich dochodzą goście, jednak ich próby póki co nie stanowią dużego zagrożenia dla golkipera Okocimskiego. Z kolei „Piwosze” mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji.
17′ – Wreszcie przebudzenie w szeregach Okocimskiego. Na rajd zdecydował się Konrad Kuliszewski, po drodze mocno naciskany przez Dawida Rupę, ale jednak zdołał utrzymać się przy piłce. Piłka po jego strzale minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki.
20′ – Kolejna szarża Konrada Kuliszewskiego kończy się faulem przed polem karnym gości. Do piłki ustawionej na około 18 metrze podszedł Mateusz Cięciwa, ale jego uderzenie przy ziemi zdołał sparować do boku bramkarz Kalwarianki.
26′ – Piłka po strzale Kamila Bentkowskiego odbija się od nóg jednego z graczy Okocimskiego i wychodzi na rzut rożny. Korner w wykonaniu gości nie przyniósł jednak żadnego zagrożenia.
30′ – Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Miłosz Tysiak. Do piłki dopadł Wiktor Kołodziej, który chciał dośrodkować w pole karne, ale jego akcję przerwał wybiciem na korner Bartłomiej Mochel. Dośrodkowanie Kamila Bentkowskiego odbija się od pleców Piotra Czerwińskiego, piłka spada przed pole karne pod nogi Dawida Rupy, ale jego uderzenie mija słupek bramki Okocimskiego.
32′ – Taktyka piłkarzy Okocimskiego w dzisiejszym meczu wyraźnie różni się od tej z poprzednich meczów. Nie ma zmasowanych ataków na bramkę rywali. „Piwosze” starają się zabezpieczać tyły, grają ostrożnie w defensywie czekając na swoje szanse.
35′ – Ciekawe rozegranie akcji w wykonaniu miejscowych. Rzut wolny w okolicy środka boiska wykonywał Mateusz Cięciwa, podał do Dominika Grochota, ten w pole karne do Chawkata Zakareyi, a jego strzał odbił Bartłomiej Fojt. Za chwilę w ponownej próbie, tym razem Cięciwy, po raz kolejny sporo pracy miał bramkarz gości, który interweniował.
37′ – Faul bramkarza na Konradzie Kuliszewskim. Rzut karny dla Okocimskiego.
39′ – 1:0 dla Okocimskiego! Pewnym egzekutorem „jedenastki” Mateusz Cięciwa. Dla niego to 9 gol w tym sezonie.
41′ – Okocimski nadal w natarciu. Strzał Dominika Grochota z około 20 metrów mija słupek bramki gości.
43′ – Mogło być 2:0 dla „Piwoszy”. Dośrodkowanie Piotra Czerwińskiego trafiło na 5 metr przed bramką pod nogi Patryka Jawienia, ale ten fatalnie przestrzelił.
43′ Za przepychankę żółtymi kartkami zostali ukarani Chawkat Zakareya (Okocimski) oraz Kamil Bentkowski (Kalwarianka).

Fot. Dawid Zachara.

46′ – Zaczynamy 2. połowę spotkania. Od środka goście z Kalwarii Zebrzydowskiej.
46′ W przerwie w zespole gości zaszła 1 zmiana. W miejsce Wiktora Kołodzieja na boisku pojawił się Karol Stanek.
50′ – Fatalny początek 2. połowy meczu w wykonaniu gospodarzy. Ewidentne zagranie ręką Huberta Smulskiego po centrze w pole karne. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się dopiero co wprowadzony na boisko Karol Stanek. Okocimski – Kalwarianka 1:1.
50′ – Sędzia miał już dość słownych komentarzy pod swoim adresem w wykonaniu trenera Łukasza Burligi. Ukarał go żółtą kartką.
51′ Do piłki przed polem karnym dopadł Daniel Wolak, ale jego uderzenie poszybowało wysoką nad poprzeczką.
55′ – Trener Burliga musiał udzielić swoim zawodnikom mocnej reprymendy, bo pierwsze 10 minut po przerwie w wykonaniu Kalwarianki było bardzo mocne. Efektem tego gol wyrównujący z rzutu karnego.
60′ – W pierwszym kwadransie po przerwie to goście nadal są stroną dominującą. Nieśmiałe próby ataków w wykonaniu Okocimskiego są umiejętnie rozbijane przed polem karnym.
63′ – Najpierw w lekkich opałach był bramkarz Okocimskiego po uderzeniu Kamila Bentkowskiego z rzutu wolnego, ale ostatecznie piłka przeleciała obok bramki. Za chwilę szybkie wznowienie gry w wykonaniu Tysiaka, który posłał piłkę do szybkiego Chawkata Zakareyi, ten próbował wpaść z nią w pole karne, jednak nie zmieścił się przed linią końcówą i od bramki zaczęła Kalwarianka.
65′ – Goście z Kalwarii Zebrzydowskiej praktycznie nie schodzą z połowy Okocimskiego. Przewaga w posiadaniu piłki jest znacząca. Na szczęście przewaga nie przekłada się na ilość sytuacji bramkowych.
65′ – Po okresie naporu gości w końcu składną akcję udało przeprowadzić się Okocimskiemu. Mateusz Cięciwa znalazł się z piłką z boku pola karnego, próbował wrzucić lub uderzyć piłkę po dalszym rogu bramki Kalwarianki, „futbolówka” odbiła się jeszcze przed bramką i wpadła do siatki tuż przy słupku. Bardzo podobny gol do tego sprzed tygodnia w wykonaniu Konrada Kuliszewskiego. 2:1 dla Okocimskiego! Wracamy do gry.
70 ’ – Szybka reakcja trenera Burligi. Zaordynował potrójna zmiana w zespole Kalwarianki. Boisko opuścili: Dawid Rupa, Daniel Wolak oraz Filip Handzlik. W ich miejsce pojawili się: Mohamed Helal, Łukasz Kryjak i Dmytro Hovorko.
71′ – Odpowiedź gości jest natychmiastowa. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się rezerwowy. Łukasz Kryjak popisał się mocnym, płaskim strzałem zza pola karnego tuż przy słupku czym nie dał szans bramkarzowi.
74′ – Niesamowite. Dmytro Hovorko zacentrował w pole karne do Karola Stanka, a ten strzałem głową z 5 metrów po koźle dał swojej drużynie trzeciego gola.
78′ – Jest również reakcja ze strony trenera Sebastiana Sępka. Boisko opuścili Dominik Grochot oraz Bartłomiej Mochel. W ich miejsce na boisku zameldowali się Kacper Ciuruś i Oliwier Okas.
82′ – Rajd Oliwiera Okasa zakończony dośrodkowaniem do Chawkata Zakarei. Ten został sfaulowany przed polem karnym przez Kamila Bentkowskiego. Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Cięciwa, piłka trafiła jednak w mur. Za chwilę, przy ponowieniu akcji piłka przeszła przez mur gości i trafiła na 5 metr do Okasa, jednak ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i sprawę wyjaśnili obrońcy Kalwarianki.
84′ – Kolejna szansa dla Okocimskiego. Strzał Mateusza Cięciwy z około 18 metra przechodzi jednak obok słupka.
86′ – Prostopadłe zagranie w pole karne Karola Buraczka do Karola Stanka. Ten w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość Miłosza Tysiaka, który odbił piłkę na rzut rożny.
88′ – W Okocimskim, w 87 minucie za zmęczonego Patryka Jawienia na boisku pojawił się Marcel Kubala. Minutę później zmiana w Kalwariance. Za Kamila Bentkowskiego do gry wszedł Szymon Gołąb.
88′ – Za utrudnianie wybicia piłki bramkarzowi Okocimskiego żółtą kartką został ukarany Mohamed Helal.
90′ – Sędzia postanowił doliczyć co najmniej 5 minut do regulaminowego czasu gry.
92′ – Rozpaczliwe ataki Okocimskiego, który próbuje odwrócić niekorzystny wynik. „Piwosze” popełniają jednak proste błędy przy wyprowadzeniu piłki i nie mogą stworzyć żadnej groźnej sytuacji w końcówce gry.
93′ – Ostatnia zmiana w obozie Okocimskiego. Za Huberta Smulskiego na ostatnie sekundy meczu pojawił się Piotr Pitaś.
95′ – Szansa na podwyższenie wyniku dla gości. Karol Stanek uderzył jednak obok bramki.

Relacja przeprowadził Maciej Pytka.

 

Komentarze