26 marca 2023

Okocimski uległ Radziszowiance

O sporym niedosycie mogą  mówić zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Okocimskiego Brzesko, którzy w meczu 19. kolejki musieli uznać wyższość Radziszowianki Radziszów przegrywając 2:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Krzysztof Bociek, Marcin Szczurek oraz  Damian Danaj. Z kolei strzelcami bramek dla „Piwoszy” zostali: Konrad Kuliszewski oraz Mateusz Cięciwa. Ponadto spotkania nie dokończył Bartłomiej Mochel, Krzysztof Bociek oraz Michał Czabanowski, którzy po dwóch żółtych ujrzeli czerwony kartonik.

Emocje w niedzielnym spotkaniu były tak duże, że ławkę rezerwowych musiał opuścić kierownik drużyny gości Jan Kargul, którego sędzia napomniał dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartka.

Mimo, że spotkanie zakończyło się porażką to z pewnością zawodnicy trenera Sebastiana Sępka mogą czuć spory niedosyt. To właśnie ekipa z Brzeska jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Niestety z biegiem czasu do bramki trafiali gospodarze, jednak po mocno kontrowersyjnych decyzjach sędziego. Losy spotkania „biało-zieloni” próbowali odwróć w samej końcówce, jednak gospodarze umiejętnie bronili się długimi wybiciami oddalając tym samym zagrożenie.

19. kolejka (IV liga Małopolska)
Radziszowianka Radziszów – Okocimski Brzesko 3:2
Bramki: Krzysztof Bociek, Marcin Szczurek, Damian Danaj – Konrad Kuliszewski, Mateusz Cięciwa.
Żółte kartki: Krzysztof Bociek x2, Michał Czabanowski x2, Dawid Serafin, Maciej Wcisło – Bartłomiej Mochel x2, Jan Kargul x2 (kierownik drużyny), Piotr Czerwiński, Daniel Kaciczak.
Czerwone kartki: Krzysztof Bociek, Michał Czabanowski – Bartłomiej Mochel, Jan Kargul (kierownik drużyny).
Radziszowianka: Konrad Kipek – Michał Czabanowski, Damian Matyja, Rafał Wasyl, Marcin Szczurek, Damian Danaj, Sebastian Stróżyk, Krzysztof Bociek, Jakub Paciorek, Dawid Serafin, Paweł Galos.
Trener: Marcin Gędłek.
Drugi trener: Marek Kobel
Trener bramkarzy: Aleksander Kozioł
Kierownik drużyny: Stanisław Radziszowski.
Masażysta: Michał Baliga.
Fizjoterapeuta: Grzegorz Wasyl.

Okocimski KS: Miłosz Tysiak – Michał Siudut (90′ Dawid Kurek), Hubert Smulski, Daniel Kaciczak, Filip Czech (76′ Oliwier Okas), Mateusz Cięciwa, Chawkat Zakareya (85′ Marcel Kubala), Piotr Czerwiński (69′ Patryk Jawień), Konrad Kuliszewski, Bartłomiej Mochel, Kacper Ciuruś (46′ Dominik Grochot).
Trener: Sebastian Sępek
Kierownik drużyny: Jan Kargul

1′ – Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w tym spotkaniu. Od środka rozpoczęli gospodarze. Okocimski gra dzisiaj w jednolitych zielonych strojach. Radziszowianka na czerwono.
2′ – Dobry początek Okocimskiego. Rajd lewą stroną Mateusza Cięciwy zakończył się dośrodkowaniem w pole karne. Tam do piłki na 5 metrze dopadł Konrad Kuliszewski, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką
3′ – Mamy prowadzenie dla Okocimskiego. Wrzutka Konrada Kuliszewskiego sprzed pola karnego mija zawodników i wpada do siatki obok zaskoczonego bramkarza Radziszowianki. Znakomity początek „Piwoszy”!
10′ – Można powiedzieć, że Okocimski póki co jest stroną przeważającą. Oprócz strzelenia bramki co chwilę starają się atakować i zagrażać pod polem karnym gospodarzy. Ci z kolei ograniczają się do strzałów z dystansu, po których nie ma jednak specjalnego zagrożenia.
12′ – Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukarany nią został gracz gospodarzy Dawid Serafin, który sfaulował w środkowej strefie boiska Mateusza Cięciwę.
18′ – Najpierw akcję prawą stroną boiska przeprowadził Sebastian Stróżyk, dośrodkował w pole karne ale strzał Damiana Matyi okazał się bardzo niecelny. Za chwilę gospodarze otrzymali rzut wolny z odległości około 20 m od bramki. Wrzutkę zdołał jednak wybić Daniel Kaciczak.
23′ – Gra coraz częściej przesuwa się w kierunku bramki Okocimskiego. Goście jakby nieco spuścili z tonu, ale póki co Radziszowianka nie jest w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji.
25′ – Mamy wyrównanie. Wrzutka w pole karne Krzysztofa Boćka. Niefortunnie ręką zagrywa „futbolówkę” Bartłomiej Mochel za co sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastkę” pewnie na gola zamienił Krzysztof Bociek.
25′ – Za wcześniejsze zagranie ręką Bartłomiej Mochel został ukarany żółtą kartką. Dla młodego pomocnika to już 4 żółta kartka, co oznacza, że nie zobaczymy go w kolejnym meczu.
28′ – Przed polem karnym sfaulowany został Chawkat Zakreya. Do piłki ustawionej na ok. 17 metrze podszedł Mateusz Cięciwa, ale jego strzał poszybował nad bramką Radziszowianki.
32′ – Niesamowite, „Piwosze” tracą drugą bramkę. Rzut z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego Okocimskiego, „przebitka” w pole karne, a tam z bliska głową wpakował do siatki Marcin Szczurek. 2:1 dla Radziszowianki.
40′ – Młodzi „Piwosze” mimo chęci odrobienia strat od pewnego czasu nie mogą przebić się przez blok defensywny gospodarzy. Próbują różnych ataków, ale ich próby są rozbijane przed polem karnym. Końcówka pierwszej połowy należy do gospodarzy.
45′ – W Radziszowie pierwsze 45 minut za nami. Mimo doskonałego początku w wykonaniu Okocimskiego na przerwę z prowadzeniem schodzą miejscowi, który zdobyli 2 bramki. Na listę strzelców w zespole Radziszowianki wpisali się Krzysztof Bociek (z rzutu karnego) oraz Marcin Szczurek

46′ – Rozpoczynamy 2 połowę spotkania. Od środka zaczynają „Piwosze”.
46′ – Tuż po wznowieniu gry w groźnej sytuacji znalazł się Paweł Galos, który będąc na 5 metrze „główkował” nad poprzeczką.
46′ – W przerwie w zespole „Piwoszy” doszło do jednej zmiany. W miejsce Kacpra Ciurusia na boisku pojawił się Dominik Grochot.
49′ – Damian Matyja sfaulował Mateusza Cięciwę przed polem karnym za co sędzia podyktował rzut wolny dla „Piwoszy”. Próba Daniela Kaciczaka poszybowała jednak obok słupka bramki Radziszowianki.
53′ – Bardzo brzydki faul Krzysztofa Boćka na Danielu Kaciczaku w okolicy środka boiska. Sędzia pokazał strzelcowi bramki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Obrońca „Piwoszy” opatrywany poza boiskiem.
55′ – Przed szansą podwyższenia wyniku stanął Marcin Szczurek, ale jego strzał z kilku metrów poszybował nad bramką.
57′ – Siły na boisku wyrównały się. Za faul przed linią pola karnego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Bartłomiej Mochel. Do rzutu wolnego podszedł Damian Danaj, ale jego uderzenie odbił na rzut rożny Miłosz Tysiak.
60′ – Mateusz Cięciwa przejął piłkę w okolicy środka boiska i pomknął z nią w kierunku bramki. Znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał bramkarza Radziszowianki. Mamy wyrównanie. „Piwosze” wracają do gry!
65′ – Ładna akcja Konrada Kuliszewskiego z Chawkatem Zakareyą. Piłka została wstrzelona w pole karne do dobrze ustawionego Mateusza Cięciwy, ale w ostatniej chwili ubiegł go obrońca Radziszowianki wybijając piłkę na rzut rożny.
67′ – W miejsce Piotra Czerwińskiego na boisku pojawił się Patryk Jawień.
67′ – Zmiana również w zespole gospodarzy. W miejsce Marcina Szczurka na placu gry pojawił się Maciej Wcisło.
71′ – Duża kontrowersja w Radziszowie. Daniel Kaciczak nieprzepisowo zablokował strzał Pawła Galosa. Sędzia dopatrzył się przewinienia ze strony młodego gracza „Piwoszy” i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był kapitan Radziszowianki Damian Danaj. 3:2 dla gospodarzy.
71′ – Za dyskusje z arbitrem żółtą kartką został ukarany Daniel Kaciczak. Z decyzją sędziego o podyktowaniu rzutu karnego nie mógł najwyraźniej pogodzić się kierownik drużyny Okocimskiego, który najpierw został napomniany żółtą kartką, a po chwili czerwoną i został odesłany na trybuny.
78′ – Lob w wykonaniu Mateusza Cięciwy po zagraniu od Dominika Grochota, jednak próba najlepszego strzelca „Piwoszy” była zbyt lekka i nie zaskoczyła bramkarza.
79′ W miejsce Filipa Czecha na boisku pojawił się Oliwier Okas.
79′ – Zmiana również u gospodarzy. Za Filipa Macka na placu gry pojawił się Filip Kosakowski.
83′ – Nadal na prowadzeniu Radziszowianka. Z przebiegu meczu można powiedzieć, że mecz powinien ułożyć się na remis. Gospodarze mimo prowadzenia gry nie stworzyli sobie dużo większej ilości sytuacji aniżeli „Piwosze”. Brzeszczanie nadal próbują odwrócić losy meczu
86′ – Ładne dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Michała Siuduta, piłka trafia w pole karne do Oliwiera Okasa, jednak strzał zawodnika Okocimskiego poszybował nad bramką. To mógł być trzeci gol dla „Piwoszy”!
86′ – W drużynie Okocimskiego kolejna zmiana: w miejsce Chawkata Zakarei pojawił się Marcel Kubala. Z kolei w Radziszowiance za Sebastiana Stróżyka wszedł Norbert Bierówka.
90′ – Za Damiana Danaja na boisku pojawił się Marcin Bierówka.
90′ – Akcja ratunkowa Michała Czabanowskiego, który przerwał akcję szarżującego Mateusza Cięciwy. Zawodnik gospodarzy zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.
90′ – Za Michała Siuduta do gry wszedł Dawid Kurek.
92′ – Okocimski rozpaczliwie próbuje wydrzeć choćby jeden punkt. Mecz został przedłużony o 7 minut. Końcówka należy do „Piwoszy”.
93′ – Mamy kolejną kartkę. Tym razem ukarany nią gracz Radziszowianki Maciej Wcisło.
94′ – „Piwosze” napierają w pole karne gospodarzy. Ci z kolei ratują się dalekimi wybiciami.
96′ – Mateusz Cięciwa upada w polu karnym. Goście domagają się odgwizdania rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.
97′ – Koniec spotkania. Mimo sporego natarcia w końcówce meczu wynik pozostaje bez zmian. Radziszowianka – Okocimski 3:2.