20 marca 2023

Zwycięstwo na inaugurację

W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej zespół trenera Sebastiana Klimczyka zanotował komplet punktów ogrywając na swoim stadionie drużynę Temida Złota wynikiem 2:0. Obie bramki padłu w drugiej połowie, a jej autorem został najlepszy strzelec zespołu Dawid Kurek, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości z rzutów karnych.

Po 14. kolejkach drugi zespół Okocimskiego pewnie prowadzi w ligowej tabeli mając na swoim koncie 40 punktów (13 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek).Z kolei Temida Złota plasuje się na miejscu 12 mając w swoim dorobku 9 punktów. Kolejnym rywalem Okocimskiego będzie zespół Victorii Bielcza.

Rezerwy (Brzeska A-klasa)
Okocimski II Brzesko – Temida Złota 2:0
Bramki: Dawid Kurek x2
Żółte kartki: Piotr Pitaś – Michał Drużkowski, Paweł Mazgaj, Jacek Suchan, Patryk Bodziony

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz (46’ Bartłomiej Martyka) – Michał Zydroń, Piotr Pitaś, Radosław Curyło (46’ Hubert Wągroda), Kamil Marecik (70’Dawid  Lis) – Sebastian Pasek, Filip Kuc (55’ Patryk Gawor), Damian Boroń (46’ Wiktor Włodek), Szymon Kozieł (80’ Krzysztof Krupa), Raul Kotarba (46’ Mateusz Dziadowiec) – Dawid Kurek.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Kamil Hebda.

Temida: Paweł Mazgaj – Daniel Biłos, Michał Drużkowski, Wojciech Drużkowski, Norbert Jurkiewicz (55′ Patryk Bodziony), Robert Krakowski, Dominik Mleczko, Paweł Pachota (75′ Piotr Kamiński), Kamil Piech (87′ Patryk Kopytko), Kornel Płaneta (55′ Tomasz Topolski), Jacek Suchan (46′ Michał Gwóźdź).

Trener: Mariusz Rydz.
Kierownik drużyny: Rafał Kopytko.

Sebastian Klimczyk (trener Okocimski II Brzesko): -„Bardzo ciężkie spotkanie za nami. Cieszymy się ze zdobytych 3 punktów, bo to był główny cel tego spotkania. Mimo wszystko przeciwnik wysoko postawił poprzeczkę i moi zawodnicy zobaczyli jak wygląda piłka seniorska.

Bardzo proste nieco chaotyczne środki transportowania piłki na naszą połowę, agresywna gra w defensywie to to co cechowało drużynę przeciwną. Potrafiliśmy się temu przeciwstawić, staraliśmy się cierpliwie budować akcje, zdobyliśmy dwie bramki więcej od przeciwników z czego się cieszymy, jednak nie był to prosty mecz.

Część zawodników po raz pierwszy miała przyjemność występować w meczu seniorów i było to widoczne gołym okiem. Ten mecz pokazał tez jak duża dysproporcja fizyczna jest pomiędzy piłka juniorską a seniorską, z każdej minuty spędzonej na boisku chłopcy muszą czerpać jak najwięcej doświadczenia.

Podsumowując – gratulacje dla zawodników za osiągniecie głównego nadrzędnego na to spotkanie celu, którym były bez wątpienia 3 punkty – zbieramy kolejne bardzo cenne doświadczenie. W dalszym ciągu skupiamy się na rozwoju tych chłopaków, każdy trening, każdy mecz jest na wagę złota i scala nas jako drużynę. Krok po kroku będziemy dążyć do realizacji swojego wewnętrznego planu, który sobie narzuciliśmy. Kolejny etap, już w najbliższą sobotę.”