12 marca 2023

Porażka w ostatnim sparingu

W swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy rewanżowej zespół Okocimskiego Brzesko przegrał na własnym stadionie z Podhalanin Biecz wynikiem 1:2. Jedyną bramkę dla „Piwoszy” zanotował już w pierwszej minucie meczu Mateusz Cięciwa. Kolejne trafienia były autorstwa gości z Biecza, a dokładnie Kamila Próchnickiego oraz Krzysztofa Kiełtyki.

Samo spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferyczny. Silny wiatr nie pozwalał na dokładne rozgrywanie piłki. W pierwszej połowie zespół z Brzeska mógł, a nawet powinien pokusić się o strzelenie przynajmniej dwóch bramek. Niestety swoich dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in Dominik Grochot oraz Mateusz Cięciwa.

Po zmianie stron lepszą skutecznością popisali się goście, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie pod koniec spotkanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Bramkę na wagę wygranej zdobył strzałem z ok 20 metra Krzysztof Kiełtyka.

Sparing #10 (11.03.2023 – Brzesko)
Okocimski Brzesko – Podhalanin Biecz 1:2
Bramki: Mateusz Cięciwa – Kamil Próchnicki, Krzysztof Kiełtyka.

Okocimski KS: Miłosz Tysiak – Piotr Czerwiński, Daniel Kaciczak, Hubert Smulski, zawodnik testowany, Chawkat Zakareya, Konrad Kuliszewski, Michał Siudut, Dominik Grochot, Bartłomiej Mochel, Mateusz Cięciwa oraz Piotr Pitaś, Dawid Kurek, Igor Uryga, Kacper Ciuruś, Marcel Kubala, Oliwier Okas, Miłosz Zmudzki.