4 marca 2023

Rezerwy: Zwycięski drugi mecz sparingowy

W czwartkowy wieczór na boisku w Mokrzyskach drugi zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał swój drugi mecz sparingowy przed startem rundy wiosennej. Rywalem podopiecznych trenera Sebastiana Klimczyka był miejscowy Strażak, którego „biało-zieloni” pokonali wynikiem 2:1. Strzelcami bramek dla ekipy z Brzeska zostali: Brunon Turlej oraz Igor Uryga. Z kolei jedyną a zarazem pierwszą bramkę w meczu zdobył Mateusz Broszkiewicz.

Sebastian Klimczyk (trener Okocimskiego): -” W ciągu całego aktualnego tygodnia pracowaliśmy nad tworzeniem przewagi w sektorze środkowym, przewaga miała być wykorzystywana w głównej mierze na utrzymywaniu się przy piłce.

Mamy świadomość jak będą wyglądały mecze ligowe i wiemy, że chaos będzie naszym przeciwnikiem.Chcemy mieć kontrole nad meczem i chcemy dominować. Cierpliwie dominować, a sytuacje będą stwarzać się same. Tak też było dzisiaj. Bardzo wartościowy sparing, dla nas każda gra jest na wagę złota, biorąc pod uwagę jak mało czasu mamy na przygotowania.

Dodatkowo po raz kolejny szanse otrzymali zdolni chłopcy z rocznika 2006 oraz 2007, którzy z pomocą kilku starszych kolegów „dźwignęli” ten mecz.
Chcemy pracować nad dojrzałością tych młodych chłopaków, nauczać ich świadomych decyzji.Piłka seniorska ma inną specyfikę niż juniorska, wiec dla nich to tez kolejne doświadczenie.

Podsumowując – bardzo produktywna jednostka meczowa. Pojedyncze jednostki pomału zaczynają tworzyć drużynę, co mnie bardzo cieszy. Bardzo dziękujemy drużynie Strażaka Mokrzyska za możliwość rozegrania sparingu obiekcie przy pełnym oświetleniu.”

Sparing #2 (Mokrzyska)
Strażak Mokrzyska – Okocimski II Brzesko 1:2
Bramki: Mateusz Broszkiewicz – Brunon Turlej, Igor Uryga.

I połowa: Karol Jurkiewicz – Michał Zydroń, Igor Uryga, Hubert Wągroda, Kamil Marecik, Sebastian Pasek, Brunon Turlej, Kuc, Krzysztof Krupa, Raul Kotarba – Szymon Kozieł.

II połowa: Karol Jurkiewicz – Michał Zydroń, Radosław Curyło, Mikołaj Uryga, Patryk Gawor, Łukasz Mendelowski, Mateusz Dziadowiec, Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Lis, Krzysztof Krupa (65′ Szymon Kozieł).