11 lutego 2023

Sparing z Sokołem Słopnice na remis

W samo południe na sztucznym boisku w Limanowej zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał swój piąty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2022/2023. Rywalem „Piwoszy” był Sokół Słopnice, który po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w V-lidze gr. wschodniej. Sobotnie spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem remisowym, a dokładnie 4:4. Bramki dla Sokoła zdobyli: dwukrotnie Artur Matras, Dominik Pach oraz Dominik Jasica. Z kolei autorami goli dla „Piwoszy” zostali: Konrad Kuliszewski, Mateusz Cięciwa, Oliwier Okas oraz Marcel Kubala.

Spotkanie z przedstawicielem V-ligi idealnie rozpoczęło się dla zespołu Okocimskiego Brzesko, który już na samym początku meczu zdobył pierwszą bramkę. Jej autorem został Konrad Kuliszewski, który strzałem z głowy posłał piłkę tuż przy słupku bramki Sokoła. Strzelona bramka napędziła tylko „Piwoszy”, którzy co raz śmielej atakowali rywali. Niestety zapędy ofensywne nie przełożyły się na zdobycze bramkowe, ze względu na brak skuteczności oraz niedokładności w decydującym podaniu.

Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy z Słopnic, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. W poczynaniach Okocimskiego zaczęła wkradać się niedokładność co skrzętnie wykorzystali rywale. Mimo to „biało-zieloni” zdołali zadać kolejny cios zdobywając bramkę z rzutu karnego, kończąc tym samym pierwsze 45 minut wynikiem remisowym 2:2.

Druga połowa oprócz zmiany wyników przyniosła nam zamianę składu po obu stronach. Szkoleniowiec Sebastian Sępek stopniowo wpuszczał na boisko nowych zawodników, którzy starali się zdobyć kolejne bramki.

Podobnie jak początek spotkania tak i druga połowa była bardzo dobra w wykonaniu Okocimskiego. Młodzi zawodnicy pewnie ruszyli na rywali stwarzając bardzo dobre okazję do zdobycia bramek. Niestety bardziej skuteczny był Sokół, który w drugiej połowie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Losy spotkania zaczęli stopniowo zmieniać rezerwowi Okocimskiego, a dokładnie Oliwier Okas oraz Marcel Kubala, którzy wpisali się na listę strzelców doprowadzając do remisu. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogły przechylić obie ekipy, jednak najdogodniejsze sytuacje ku temu miał Okocimski, gdzie piłka zatrzymała się na słupku oraz poprzeczce bramki Sokoła.

Sparing nr 5 (11.02.2023 – Limanowa)
Sokół Słopnice – Okocimski Brzesko 4:4
Bramki: Artur Matras x2, Dominik Pach, Dominik Jasica – Konrad Kuliszewski, Mateusz Cięciwa, Oliwier Okas, Marcel Kubala.

Okocimski KS: Miłosz Żmudzki – Piotr Czerwiński, Igor Uryga, Maciej Węgrzyn, Daniel Kaciczak, Konrad Kuliszewski, Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa, zawodnik testowany I, Kacper Ciuruś, Bartłomiej Mochel oraz Dawid Kurek, Patryk Gawor, Hubert Smulski, zawodnik testowany II, Marcel Kubala, Oliwier Okas, Piotr Pitaś, Dominik Grochot.