25 stycznia 2023

Futsal: Awans dziewczynek w kategorii U15

Sekcja dziewczęca Okocimskiego Brzesko awansowała do III rundy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U15. Zespół II rundę zakończył na czwartym miejscu mając na swoim koncie 2 punkty, mimo to wynik ten pozwolił drużynie awansować do kolejnej rundy.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Na pewno turniej był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Wszyscy na papierze byli znacznie mocniejsi, a myśmy zagrali 3 fajne i równe mecze. Przydarzyło się nam również jedno słabsze spotkanie, które mocno się pewnie ułożył tym, że straciliśmy bramkę w pierwszej akcji. Ogólnie dziewczyny grały mądrze, nie zapominały żeby się ustawiać po stracie piłki. Na pewno musimy jeszcze zwracać uwagę na rozwiązania kiedy już te piłkę odzyskujemy.  Rywale byli mocno wymagający i dużo bardziej uznani na arenie też już krajowej.”

Kadra: Emilia Płachta, Wiktoria Tworzydło, Wiktoria Bochenek, Amelia Miterka, Martyna Chudyba, Aleksandra Kleśny, Aleksandra Nowak, Magdalena Kołodziej, Kornelia Biedroń.

Wynik:
AP CANPACK Okocimski – Wierzbowianka II Wierzbno 1-1
Bramka dla OKS: Amelia Miterka
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Staszkówka Jelna 1-1
Bramka dla OKS: Wiktoria Tworzydło
AP CANPACK Okocimski Brzesko – FC Tarnowem 0-6
AP CANPACK Okocimski Brzesko –  Beniaminek Krosno 0-1.

Tabela:
1. Wierzbowianka II Wierzbno 10 pkt
2. Beniaminek Krosno 9 pkt
3. Gmina Tarnów 4 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko 2 pkt
5. Staszkówka Jelna 2 pkt

Autorem zdjęć jest Dawid Zachara.

Komentarze