22 stycznia 2023

Sebastian Sępek o pierwszym sparingu

Sebastian Sępek (trener Okocimskiego Brzesko): -” Pozytywnie oceniam dzisiejszy sparing, gdzie nasza gra była jak najbardziej na plus. Od początku przygotowań bardzo mocno pracujemy i chłopcy odczuwają już trudy pierwszych tygodni treningów. Tym bardziej cieszę się, że prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie sytuację do zdobycia kolejnych bramek.

Zdobyliśmy dziś trzy bramki, ale ja będę patrzył i wymagał więcej bo okazji do strzelenia goli było bardzo dużo. Uważam, że najważniejsze, jest to, że umiemy sobie stworzyć sytuację co z pewnością przełoży się to na zdobycze bramkowe. Tak jak mówiłem zawodnicy mocno odczuwają ostatnie dni i tym bardziej cieszę się z dzisiejszego sparingu.

Z biegiem czasu będzie jeszcze lepiej, będziemy pewne rzeczy poprawiać i ćwiczyć. Za nami dwa tygodnie pracy, a jeszcze mamy dużo czasu na do startu rundy, więc mamy ten czas na dopracowanie pewnych schematów oraz elementów gry.

Mimo, że był to tylko sparing, to ja chce wygrywać każdy mecz i nie patrzę czy to jest mecz kontrolny czy gierka wewnętrzna. To jest nasz cel i do tego będziemy dążyć i chciałbym, żeby ci młodzi zawodnicy, a było ich dziś sporo robili  małe kroczki, które będą miały wpływ na ich rozwój oraz jeszcze lepszą grę.

Miałem dziś okazję zobaczyć w cyklu meczowym zawodników przymierzanych do gry w naszym zespole i uważam ich występ za pozytywny. Każdy z nich dołożył cegiełkę do meczu oraz do tego jak wyglądało to spotkanie. Jednak każdy z nich musi mocno pracować, są to młodzi zawodnicy w okolicy 20 roku życia, więc jeszcze sporo grania przed nimi. Zagrali dziś nieźle, ale mogą jeszcze lepiej.”

Komentarze