10 listopada 2022

Zakończyć rundę jesienną zwycięstwem

W piątek 11 listopada zespół Okocimskiego Brzesko rozegra swój ostatni mecz ligowy w obecnej rundzie jesiennej Małopolskiej IV ligi. Rywalem podopiecznych trenera Sebastiana Sępka będzie Barciczanka Barcice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Nasz najbliższy rywal po 16. kolejkach plasuje się na 12 miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 22 punkty. Na ten dorobek punktowy złożyło się 6 zwycięstw oraz cztery remisy. Zespół trenera Mateusza Dwojaka poniósł również sześć porażek, a bilans bramkowy zatrzymał się na wyniku 29:36.

Barciczanka to zespół, który zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym stadionie niż na boisku rywala. W obecnych rozgrywkach zawodnicy z Barcic zanotowali 18 punktów przed własną publicznością notując 5 zwycięstw oraz jeden remis. Zdecydowanie gorzej wiedzie się drużynie w meczach wyjazdowych, w których zespół zanotował zaledwie cztery punkty. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy, który „po za domem” wynosi 7:19.

W ostatniej kolejce zawodnicy z Barcic pokonali na własnym stadionie Limanovię Limanowa wynikiem 3:2. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Dariusz Łukasik, Wiktor Martuszewski oraz Jakub Miechurski. Z kolei autorami goli dla przyjezdnych zostali: Arsen Bandarenka oraz Paweł Kulig.

W piątkowym meczu zawodnicy Okocimskiego Brzesko muszą być skupieni już od pierwszych minut spotkania. Właśnie w pierwszym kwadransie meczu zespół z Barcic zdobywa największą ilość bramek, czego efektem jest siedem zdobytych goli. Bolączką zespołu jest z kolei ostatnie kwadrans spotkania, w którym to zespół daje sobie strzelić aż 10 bramek.

Oba zespołu ostatni raz spotkały się w sezonie 2020/2021 rywalizując także na boiskach czwartoligowych. Wówczas na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 lepsi okazali się być „biało-zieloni”, którzy pokonali Barciczankę 3:2. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Mateusz Wawryka, Kacper Ciuruś oraz Aleksander Ślęczka. Bramki dla przyjezdnych zanotowali Tomasz Zawiślan oraz Marcin Krywoborodenko.

Komentarze