4 listopada 2022

Zapowiedź: Ostatni wyjazd w rundzie jesiennej

Tegoroczne rozgrywki Małopolskiej IV ligi zbliżają się ku końcowi. Do rozegrania pozostało zaledwie dwie kolejki, w który zespół Okocimskiego musi wznieś się na swoje wyżyny i zdobyć w nich jak największą ilość punktów. Pierwsza okazja ku temu będzie w sobotę, gdzie w spotkaniu wyjazdowym „Piwosze” udadzą się do Słomnik na mecz z miejscową Słomniczanką. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 13:00 na stadionie przy ul. Kościuszki 80 w Słomnikach.

Sytuacja ligowa
Zespół Słomniczanki Słomniki obecnie plasuje się na 12 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 20 punktów. Na ten dorobek punktowy złożyło 6 zwycięstw oraz 2 remisy. Zespół szkoleniowca Mateusza Misia poniósł również 7 porażek, w tym aż pięć przed własną publicznością. W ostatniej kolejce Słomniczanka zwyciężyła w meczu wyjazdowym pokonując Limanovię Limanowa wynikiem 2:1. Bramki, które zdecydowały o zwycięstwie zdobyli Karol Jurzec oraz Kamil Kurczab, który zanotował trafienie samobójcze. Jedynego i zarazem pierwszego gola dla Limanovii zdobył z kolei Paweł Pławecki.

Lepsza gra na wyjazdach
W sobotnim spotkaniu zespół Okocimskiego z pewnością nie stoi na straconej pozycji. Dowodem na to jest dyspozycyjność zespołu z Słomnik na własnym stadionie, która zdecydowanie nie zachwyca. Do tej pory Słomniczanka przed własną publiczności zdobyła 7 punktów odnosząc 2 zwycięstwa oraz jeden remis. Zespół poniósł również aż pięć porażek. Bilans bramkowy na własnym terenie zatrzymał się na wyniku 9:14. Zdecydowanie lepiej zespół radzi sobie w meczach wyjazdowych, w których zanotował 13 punktów strzelając 11 bramek, a tracąc przy tym 8 goli.

Głównym autorem zdobytych bramek jest bez wątpienia Filip Handzlik, który do tej pory pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali i jest najlepszym strzelcem zespołu. O dwie bramki mniej ma z kolei na swoim koncie Wibson Souza Oliveira.

Kadra
Zespół Słomniczanki do sobotniej potyczki przystąpi w nie co okrojonym składzie. Po za kadrą znalazło się dwóch zawodników takich jak: Filip Kosakowski oraz Heinner Rodrigo Valenzuela Aparicio, którzy w ostatnim spotkaniu przeciwko Limanovii Limanowa otrzymali swoje czwarte żółte kartki.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 12
Ilość punktów: 20
Najlepszy strzelec: Filip Handzlik (5)
Najwięcej żółtych kartek: Dawid Kamiński (5)
Najwyższa wygrana: 4:0 Wierchy Rabka Zdrój
Najwyższa porażka: 0:3 Dalin Myślenice

Okocimski Brzesko w sobotnim pojedynku stanie przed szansą zanotowania ostatnich punktów w meczu wyjazdowym w rundzie jesiennej. Niestety z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić Mateusz Stolarz, który w ostatniej kolejce ujrzał swoje czwarte napomnienie. Trener Okocimskiego Sebastian Sępek będzie mógł z kolei skorzystać z usług Daniela Kaciczaka, który po odbyciu przymusowej kary wraca do kadry meczowej.

 

Komentarze