31 października 2022

Sebastian Klimczyk: „Nikt z nas się nie podda…”

Sebastian Klimczyk (zawodnik Okocimskiego Brzesko): -„Nie da się ukryć, że jest to któryś mecz z kolei gdzie tracimy bramki na samym początku. Na prawdę nie potrafię wytłumaczyć jaka jest tego główna przyczyna. Tak na prawdę zaczynamy grać to co potrafimy zaczynając spotkanie od wyniku 0:2 lub 0:3 co jest naszym dużym problemem. Musimy mocno porozmawiać w szatni i znaleźć optymalne rozwiązanie, by w kolejnych meczach już się to nie powtórzyło.

Do odrabiania strat rzuciliśmy się praktycznie całą drużyną. Pomogła również odprawa w szatni w przerwie, po której odzyskaliśmy wiarę, w to że można odwrócić losy spotkania. Udało się nam strzelić bramkę na 2:3 i na tym na pewno nie poprzestawaliśmy. Niestety w naszą taktykę były również wkalkulowane kontry rywala, a jedna z nich niestety zakończyła się straconą przez nas bramką. Uważam, że gdyby nie ten gol to bylibyśmy wstanie odwróci losy spotkania na swoją korzyść.

Plusem w drugiej połowie, a tak na prawdę od 30 minuty meczu na pewno jest to, że graliśmy w piłkę, staraliśmy się przy Niej utrzymać i jeżeli tylko to robiliśmy to te sytuacje same się stwarzały, udowodniliśmy samemu sobie, że potrafimy, że piłka nożna to nie jest tylko przysłowiowe kopnij i biegnij, tylko można z tego czerpać radość, a przy tym ominować nad rywalem, stwarzać sytuacje a co najważniejsze zdobywać bramki. Niestety dziś było to zdecydowanie za mało by pokonać zespół z Rabki Zdrój. Musimy ciężko pracować i wierzę w to, że karta w końcu się odwróci.

Każdy z nas wie, że sytuacja w tabeli nie jest łatwa, wręcz przeciwnie jest ona bardzo trudna. Przed nami jeszcze dwa mecze i sześć punktów do zdobycia. Na pewno nikt tutaj z nas się nie podda. Wiara w nas na pewno jest i zrobimy wszystko by zdobyć jak najwięcej punktów. Musimy to zrobić by poniekąd odwrócić losy tej rundy i tego sezonu.”