23 października 2022

Sebastian Sępek: -„Będziemy chcieli w końcu odwrócić kartę na naszą korzyść..”

Sebastian Sępek (trener Okocimskiego Brzesko): -„Szybka bramka oraz dwie wymuszone zmiany mogły mieć w pewnym stopniu wpływ na dalsze losy spotkania. Dwóch kluczowych zawodników wypada w pierwszej połowie co na pewno ma wpływ na to jak toczą się losy spotkania. Jeszcze jak Ci zawodnicy byli na murawie potrafiliśmy momentami stworzyć sytuację pod bramką rywala.

Jednak jako trener muszę patrzyć szerzej i uważam, że kolektyw ma tu większe znaczenie niż pojedyncze jednostki. Pozostaje nam praca i nie będę tu wielkim odkrywcą  jak powiem, że jeszcze sporo i to ciężkiej pracy przed nami. Jednak tak jak mówiłem przed spotkaniem, wierzę w to co robimy i z czasem przyjdą tego efekty. W Andrychowie się nam nie udało, splotły się pewne rzeczy ale uważa, że będzie w najbliższej przyszłości znacznie lepiej.

Nie ma co ukrywać również, że punktów potrzeba nam jak tlenu. Jednak za tydzień będziemy mieć kolejną okazję do rehabilitacji. Będziemy mieć kolejny mikrocykl, który trzeba będzie przepracować i przygotować się odpowiednio do następnego meczu. O naszej sile będzie stanowił kolektyw i będziemy się strać przygotować najlepiej jak umiemy. Musimy również wyciągnąć wnioski z tego meczu i iść do przodu.

Dziś nie mieliśmy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, jednak tak jak mówię potrzebujemy czasu i dużo pracy. Jako trener z zespołem miałem możliwość przepracować jeden mikrocykl, a tych elementów nad którymi musimy popracować jest sporo. Mam nadzieję, że z czasem będzie to wyglądało lepiej. Ja nie podchodzę do tego pesymistycznie bo były momenty, gdzie potrafiliśmy wymienić piłkę w odpowiednim tempie. Będziemy szukali tego rozwiązania więcej, a dziś przyznajemy, że przeciwnik był lepszy i zasłużył na wygraną. U nas z kolei jest sportowa złość i w najbliższym meczu będziemy chcieli w końcu odwrócić kartę na naszą korzyść.”

Komentarze