21 października 2022

Zapowiedź: Z nowym trenerem do Andrychowa

Do zakończenia rundy jesiennej zostało już tylko cztery kolejki. Zespół Okocimskiego Brzesko rywalizować będzie w nich m.in. z Beskidem Andrychów, Wierchami Rabka Zdrój, Słomniczanką Słomniki oraz Barciczanką Barcice. Pierwsze z tych spotkań „Piwosze” rozegrają już w najbliższą sobotę mierząc się w meczu wyjazdowym z wspomnianym Beskidem Andrychów. Spotkanie to wyznaczono na godzinę 15:00 na stadionie przy ul. Kościuszki 1 w Andrychowie.

Początek sezonu w wykonaniu naszego najbliższego rywala nie należał do zbytnio udanych. W trzech pierwszych spotkaniach zespół doznał trzech porażek tracąc w nich aż 14 bramek. Obecnie Beskid plasuje się na 9 miejscu mając na swoim koncie 20 punktów. Na ten dorobek złożyło się 6 zwycięstw oraz 2 remisy. Zespół doznał również pięciu porażek, a trzy z nich zanotował na własnym stadionie. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Moskały podzielili się punktami z Limanovią Limanowa notując bezbramkowy remis.

Jeśli chodzi o bilans bramkowy zespołu to wynosi on 20:25. Najwięcej goli za równo strzelonych jak i tych straconych Beskid notuje na własnym stadionie. W głównej mierze odpowiedzialnymi za zdobywanie bramek jest Eryk Ceglarz oraz Patryk Koim, którzy z sześcioma trafieniami są najlepszymi strzelcami zespołu.

Ekipa z Andrychowa bardzo dobrze radzi sobie również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których doszła do finału podokręgu Wadowice pokonując w nim ligowego rywala Orła Ryczów wynikiem 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Daniel Budka oraz Karol Janusiewicz.

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym w historii meczem pomiędzy Beskidem Andrychów, a Okocimskim Brzesko. Do tej pory oba zespoły nie miały okazji ze sobą rywalizować za równo w meczach ligowych jak i pucharowych.

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 9
Ilość punktów: 20
Najlepszy strzelec: Eryk Ceglarz (6), Patryk Koim (6)
Najwięcej żółtych kartek: Tomasz Kaczmarczyk (6)
Najwyższa wygrana: 4:0 Glinik Gorlice
Najwyższa porażka: 1:7 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Sytuacja „Piwoszy” nie wygląda aktualnie zbyt optymistycznie. Okocimski po 13. kolejkach plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli mając na swoim koncie zaledwie 7 punktów. W ostatniej kolejce zespół zanotował swoją 10 porażkę w sezonie ulegając na własnym stadionie ekipie z Maniowy 0:3. Przegrana ta zdecydowała o dalszych losach trenera Jarosława Ulasa, który  zrezygnował z dalszej roli pełnienia funkcji pierwszego szkoleniowca zespołu.

Do Andrychowa „biało-zieloni” udadzą się już z nowym szkoleniowcem, którym został Sebastian Sępek. Trener na poznanie i przygotowanie zespołu do sobotniego meczu miał zaledwie tydzień. Niewykluczone, że czas ten wpłynie na zmiany w kadrze jak i w wyjściowej jedenastce.” Dla mnie najważniejsze jest dobro drużyny i uważam, że w danym momencie grają zawodnicy, którzy są w najlepszej formie oraz dyspozycji. Nie będzie jakieś rewolucji, jednak niewykluczone, że delikatne korekty, roszady mogą nastąpić.” – mówi szkoleniowiec Sebastian Sępek.

 

Komentarze