7 września 2022

PP: Powalczyć o finał

Przed nami kolejne piłkarskie emocji z udziałem pierwszej drużyny Okocimskiego Brzesko. W środę 7 września podopieczni trenera Jarosława Ulasa zmierzą się w półfinale okręgowego Pucharu Polski, gdzie rywalem będzie z Koroną Niedzieliska. Spotkanie to rozegrane zostanie na boisku w Mokrzyskach o godzinie 16:45.

Korona Niedzieliska to przedstawiciel Małopolskiej V ligi gr. wschodniej. Po 5. kolejkach zespół trenera Sławomira Zubla plasują się 13 miejscu mając na swoim koncie 4 punkty. Do tej pory zespół odniósł jedno zwycięstwo, jeden remis oraz doznał trzech porażek. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to wynosi on 8:14. W ostatniej kolejce Korona przegrała z Dunajcem Zakliczyn wynikiem 2:4.

Jeśli chodzi o tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski to zespół z Niedzielisk wyeliminował z dalszej gry takie zespoły jak: Sokóła Maszkienice oraz Jadowniczankę Jadowniki.

Oba zespoły ostatnio mierzyły się w ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski, rywalizując w rundzie finałowej okręgowego Pucharu Polski. W meczu tym lepszy okazał się Okocimski, który na boisku w Buczu pokonał Koronę 3:2. Bramki w spotkaniu strzelali wówczas Robert Ślęczka oraz dwukrotnie Dawid Lizak. Z kolei bramki dla Korony zanotował Sławomir Zubel oraz Patryk Dydyk.

Zwycięzca środowego meczu spotkania się w rundzie finałowej z Orłem Dębno, który w 1/2 finału rozgromił Wiślan Wola Przemykowska aż 9:0.

Komentarze