13 sierpnia 2022

Zapowiedź: Do Kalwarii po pierwsze zwycięstwo

Rozgrywki czwartoligowe rozkręcają się nam na dobre. Mimo, że inauguracyjne spotkania rozegrane zostały raptem w poprzedni weekend to już w najbliższą sobotę 13 sierpnia czeka nas 3. kolejka IV ligi Małopolskiej. W kolejce tej zespół trenera Jarosława Ulasa zmierzy się w meczu wyjazdowym z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Zawody sportowe rozpoczną się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Głównym arbitrem sobotniej potyczki zostanie Lucjan Wesołowski (KS Zaborze).

Potyczka z beniaminkiem
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska to kolejny beniaminek na drodze Okocimskiego Brzesko w rozgrywkach czwartoligowych. W poprzednim sezonie zespół pewnie wygrał ligę okręgową zajmując pierwsze miejsce w tabeli, mając w swoim dorobku aż 80 punktów (26 zwycięstw, 2 remisy oraz 2 porażki). Imponująco wygląda również bilans bramkowy, który zakończył się na 93:20 co również było najlepszym wynikiem w lidze. Warto również zaznaczyć, że podopieczni trenera Konrada Tyrpuły najlepiej radzili sobie na własnym obiekcie, na którym zanotowali 14 zwycięstw oraz doznali tylko jednej porażki. Atut własnego boisku przełożył się również na strzelone bramki, których zawodnicy Kalwarianki zdobyli 54, tracąc zaledwie 14.

Pierwsze miejsce w lidze dało szansę na awansu do nowej 4 ligi, jednak by zagrać na tym szczeblu rozgrywkowym ekipa z Kalwarii Zebrzydowskiej musiała zwyciężyć w spotkaniach barażowych, w których rywalizowała z ekipą Spójnia Osiek – Zimnodół. Oba mecze zakończyły się skromnym jednobramkowym zwycięstwem Kalwarinakii, która przez to mogła świętować awans do wyższej ligi.

Czwartoligowa rzeczywistość
Czwartoligowe rozgrywki nie są obce zespołowi z Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatnim sezonem, w którym zespół występował miał miejsce w latach 2015/2016. Wówczas drużyna uzbierała na swoim koncie 32 punkty, które nie zapewniły zespołowi utrzymania się na kolejny sezon.

Obecnie rozgrywki zespół nie rozpoczął zbytnio dobrze ponosząc dwie porażki z rzędu. W ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym Kalwarianka uległa Limanovii Limanowa wynikiem 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Grzegorz Mus, Arsen Bandarenka oraz Paweł Pławecki. Spotkaniu towarzyszył spore emocje, gdyż arbiter główny zmuszony był pokazać aż dziewięć żółtych kartek, w tym dwie czerwone. Wszystkie te upomnienia tyczyły się zawodników z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kadra
Jeśli chodzi o kadrę naszego najbliższego rywala to przeszedł on sporą metamorfozę przed startem nowego sezonu. Z zespołem pożegnało się aż sześciu zawodników: Dariusz Hobczyk, Michał Anioł, Dawid Sermak, Patryk Patryk Kosowski, Rafał Bucki oraz Jakub Filk. W ich miejsce Zarząd ściągnął takich zawodników jak: Kacper Sajdak (Rekord Bielsko-Biała), Szymon Gołąb (Garbarnia Kraków)Wojciech Jurek (Orzeł Piaski Wielkie), Maciej Bury (KS Chełmek), Dawid Malik (Garbarnia Kraków), Kamil Koziołek (Orzeł Ryczów), Krystian Boroń (Puszcza Niepołomice).

Informacje w skrócie:
Miejsce w tabeli: 15
Najlepszy strzelec: Dawid Rupa (1)
Najwięcej żółtych kartek: Adrian Sadowski (3), Wojciech Jurek (2), Krzysztof Skrzypiec (2).


Okocimski Brzesko po ostatnim remisie z Radziszowianką Radziszów będzie chciał w końcu zdobyć komplet punktów. Zespół trenera Jarosława Ulasa, pokazał już w tym sezonie, że posiada sporą siłę w ofensywie by móc strzelać ważne bramki. Odpowiedzialność za zdobywanie goli padła na Mateusza Cięciwę, który w dwóch spotkaniach zanotował trzy bramki. Jednego gola dołożył również w meczu pucharowym przeciwko Sokołowi Borzęcin co stanowi go najlepszym strzelcem zespołu.

W sobotę możemy spodziewać się bardzo ciekawego spotkania, gdyż za równo Kalwarinaka jak i Okocimski nie zanotowały zwycięstwa w obecnych rozgrywkach.

Komentarze