6 sierpnia 2022

Zaczynamy nową ligę

Mimo, że okres wakacyjny oraz urlopowy trwa w najlepsze to czasu tego na pewnie nie mieli zbytnio dużo zawodnicy Okocimskiego, którzy po niespełna trzech tygodni wrócili do treningów oraz okresu przygotowawczego do pierwszego spotkanie w nowym sezonie 2022/2023. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Jarosława Ulasa będzie Orzeł Ryczów, a spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Stadionowej 23 w Ryczowie.

Nowa ligowa rzeczywistość
Przed zawodnikami ale również przed kibicami czas nie tylko na nowy sezon ale również na nową czwartą ligę, która rozpocznie się już w sobotę 6 sierpnia. Do tej pory kluby występujące na tym szczeblu rozgrywkowym podzielone były na dwie grupy: wschodnią oraz zachodnią. W poprzednim sezonie osiem najlepszych zespołów z obu lig zapewniły sobie awans do nowej jednej czwartej ligi. Na pewno rozgrywki te wzbudzą u wszystkich dużo znaków zapytania oraz niepewności. Do tej pory kluby z ligi wschodniej oraz zachodniej mogły spotkać się w meczach sparingów lub w rozgrywkach pucharu polski, od dziś będą rywalizować w jednej lidze i walczyć o jak najwyższe cele.

Orzeł Ryczów
Przed zespołem trenera Jarosława Ulasa pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2022/2023, w którym zmierzą się z Orłem Ryczów. Klub ten powstał 5 lipca 1956 roku. W swojej historii rozgrywał przeważnie mecze w niższych klasach rozgrywkowych, jednak od sezonu 2016 jest etatowym zespołem czwartoligowym.

Doświadczona kadra
Orzeł Ryczów poprzedni sezon zakończył na bardzo wysokim trzecim miejscu. W rozegranych 34 spotkaniach zespół zanotował 65 punktów (19 zwycięstw, 8 remisów oraz 7 porażek). Drużyna uplasował się również na trzecim miejscu pod względem strzelonych bramek, których miała 81 przy 47 straconych. Jeszcze przed startem nowej ligi drużyna trenera Grzegorza Patera rozpoczęła walkę w Pucharze Polski, gdzie w III rundzie wyeliminował Koronę Skawniki wynikiem 4:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Tomasz Ciećko, Hubert Urbański, Łukasz Popiela oraz Kamil Fabiś, który zanotował trafienie samobójcze.

W kadrze naszego najbliższego rywala można dostrzec kilka znanych brzeskiej publiczności zawodników, którzy kiedyś reprezentowali i zarazem stanowili o sile brzeskiej drużyny. Zawodnikami tymi są na pewno Paweł Pyciak, Arkadiusz Garzeł, Łukasz Popiela oraz Wojciech Wojcieszyński. Wszyscy wspomnieni zawodnicy występowali w Okocimski Brzesko za czasów gry w II lidze.

Mecze bezpośrednie
Oba zespoły nie miały jeszcze okazji do ligowej rywalizacji, jednak regularnie spotykały się w grach kontrolnych jakie rozgrywały kluby w okresach przygotowawczych. Ostatni taki sparingiem miał miejsce przed startem rundy rewanżowej sezonu 2021/2022. Wówczas na boisku w Wieliczce Orzeł Ryczów pokonał „Piwoszy” wynikiem 3:1. Jedynego gola dla Okocimskiego zanotował wówczas Robert Ślęczka.


Przed pierwszym spotkaniem w sezonie w szeregach Okocimskiego Brzesko panuje bardzo dobra atmosfera. Wszyscy już nie mogą doczekać się startu rozgrywek, które wzbudzają  na pewno sporo emocji.

Podopieczni trenera Jarosława Ulasa okres przygotowawczy spędzili na własnych obiektach. W tym czasie zespół rozegrał dwa spotkania sparingowe rywalizując z GKS Drwinią oraz BKS Bochnia.  Próbą generalną przed startem ligi był z kolei mecz pucharowy z Sokołem Borzęcin. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną zawodników z Brzeska, którzy pokonali gospodarzy 2:0.

 

Komentarze