28 maja 2022

Zapowiedź: Z Glinikiem tylko zwycięstwo

W niedzielę 29 maja zespół trenera Jarosława Ulsa w ramach 30. kolejki IV ligi gr. wschodniej podejmie na własnym stadionie Glinik Gorlice. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:30 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem niedzielnych zawodów zostanie Sławomir Nachel z KS Kraków. Przypominamy, że niedzielne spotkanie rozegrane zostanie bez udziału kibiców gości.

Niedziele spotkanie będzie bardzo ważne dla obu zespołów w kontekście układu tabeli. Żadna z drużyn nie może pozwolić sobie na stratę punktów, gdyż przewaga na strefą spadkową jest bardzo niewielka. Mimo to w lepszej sytuacji znajduje się Okocimski Brzesko, który obecnie plasuje się na 7 miejscu w tabeli mając 50 punktów i 5 punktów przewagi nad dziewiątym Kolejarzem Stróże. Z kolei zespół z Gorlic ma o dwa „oczka” mniej i znajduje się tuż za plecami „Piwoszy”.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Łukasza Krzysztonia podzielili się punktami z Sokołem Słopnice remisując 1:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Kacper Stój (Glinik) oraz Artur Matras (Sokół). Spotkanie z Sokołem był czwartym meczem z z rzędu, w którym ekipa z Gorlic nie zdołała zdobyć kompletu punktów. Ostatnie trzy punkty Gorliczanie zanotowali 3 maja pokonując BKS Bochnia wynikiem 4:0.

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe naszego najbliższego rywala to wypadają one zdecydowanie gorzej niż mecze przed własną publicznością. Na rozegranych 14 spotkań zespół zdołał zanotować 6 zwycięstw oraz 1 remis, w pozostałych siedmiu spotkaniach zawodnicy schodzili z boiska jako przegrani.

Obecnie Glinik ma na swoim koncie 53 strzelone i 44 stracone bramki. Najwięcej goli zespół zdobywa w drugim kwadransie drugiej połowy strzelając wówczas 12 goli. Jeśli chodzi o bramki stracone to najwięcej drużyna traci w ostatnich 15 minutach meczu, dając sobie strzelić 13 goli. Najlepszym strzelcem zespołu jest Damian Śliwa, który ma na swoim dorobku 10 trafień. W osiągnięciu dobrego wyniku na pewno nie pomoże Kacper Stój, który w ostatnim meczu zobaczył swoją czwartą żółtą kartkę w obecnych rozgrywkach.

W ostatnim meczu obu zespołów nie wyłoniono zwycięzcy, a na boisku w Gorlicach zanotowano wynik bezbramkowy.


Okocimski Brzesko przystąpi do niedzielnego meczu mocno podbudowany ostatnią wygraną z liderem rozgrywek Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, którą pokonał 2:1. Przypomnijmy, że strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Dawid Lizak oraz Bartłomiej Mochel. Dobrą wiadomością dla szkoleniowca „Piwoszy” jest powrót do kary meczowej Sebastiana Klimczyka oraz Jakuba Baran. Ponadto do zajęć z zespołem powrócił Mateusz Stolarz, który wraca po kontuzji kolana.

Komentarze