20 maja 2022

Zapowiedź: Czas na lidera

W piątek 20 maja zespół Okocimski Brzesko rozpocznie serię gier 29. kolejki IV ligi gr. wschodniej. Podopieczni trenera Jarosława Ulasa w meczu wyjazdowym zmierzą się z drugą drużyną Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie to rozegrane zostanie w Niecieczy o godzinie 17:30.

Zespół z Niecieczy to bezapelacyjny lider rozgrywek IV ligi gr. wschodniej. Do tej pory drużyna zanotował 26 zwycięstw, notując przy tym zaledwie jedną przegraną (2:3 z Wierchami Rabka Zdrój). Oprócz pierwszego miejsca w tabeli, „Słoniki” mogą pochwalić się imponującym bilansem bramkowym, który wynosi 97:14.

W ekipie z Niecieczy ciężko szukać słabych punktów. Zawodnicy za równo w meczach wyjazdowych jak i domowych spisują się znakomicie. Przed własną publicznością zanotowali 14 zwycięstw oraz jedną porażkę. Ponadto drużyna straciła na własnym terenie raptem 9 goli, strzelając przy tym aż 58 bramek. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Waldemara Dzierżanowskiego pokonali Glinika Gorlice 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Vlastymir Jovanovic oraz Patryk Pikul. Pierwszy z nich może pochwalić się największą ilością zdobytych bramek dla swojej drużyny, których ma na swoim koncie 17.

W rundzie jesiennej „Piwosze” ulegli drugiej drużynie Niecieczy 1:4.

Najwięcej goli zawodnicy z Niecieczy zdobywają w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, pokonując bramkarza gości aż 22 razy. Jeśli chodzi o bramki stracone to również w tym samym przedziale czasowym zespół stracił 6 goli.

Przypomnijmy, że drużyna rezerw z Niecieczy zapewniła udział w barażach o III ligę, w których spotka się z mistrzem IV ligi gr. zachodniej.

W ostatnim pojedynku między oba zespołami lepsi okazali się być Niecieczanie, którzy pokonali „Piwoszy” 4:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Marcel Vasil, Bruno Wacławek, Michał Orzechowski oraz Piotr Nowak. Honorowego gola dla „biało-zielonych” zanotował Konrad Fryś.

Komentarze