20 maja 2022

Lider na kolanach

Sporą niespodziankę zafundowali zawodnicy Okocimskiego Brzesko, którzy w piątkowe popołudnie na stadionie w Niecieczy pokonali lidera rozgrywek IV ligi gr. wschodniej Termalica Bruk-Bet II Nieciecza wynikiem 2:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Bartłomiej Mochel oraz Dawid Lizak, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika z Niecieczy.

Po 29. kolejkach podopieczni trenera Jarosława Ulasa mają na swoim koncie 50 punktów co daje im obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli.

Dawid Lizak (z lewej) zdobył pierwszego gola w meczu.

1 - 2
Pełny czas bez dogrywki

Dawid Lizak 19' (k), Bartłomiej Mochel 35'.

Żóte kartki
Tomasz Matuszewski - Marcin Furmański, Piotr Zagórowski, Aleksander Ślęczka, Dawid Lizak.

Czerwone kartki
Brak.
Sędzia

Widzowie
50.

Okocimski KS:
Piotr Zagórowski - Konrad Fryś, Marcin Furmański, Michał Zydroń (Piotr Czerwiński), Daniel Kaciczak, Aleksander Ślęczka (Damian Boroń), Dariusz Sosnowski, Konrad Kuliszewski, Bartłomiej Mochel, Dominik Grochot (Mateusz Cięciwa), Dawid Lizak.

Skład rywali:
Patryk Janczyk - Paweł Żyra, Tomasz Matuszewski (83' Adrian Surówka), Jakub Pek, Patryk Pikul (46' Karol Drelicharz), Kamil Kuta (46' Adrian Chłoń), Jakub Banasik, Szymon Dara (88' Jan Koźlik), Michał Dudek, Veton Tusha (46' Bruno Wacławek), Winicjusz Wanicki.

Bartłomiej Mochel (z lewej) zanotował drugie trafienie w meczu.

Pierwszą akcję w meczu przeprowadzili gospodarze piątkowych zawodów, którzy już w 4 minucie meczu zdołali zagrozić bramce Piotra Zagórowskiego. Umiejętności golkipera z Brzeska postanowił sprawdzić Tomasz Matuszewski, który oddał strzał wprost naszego bramkarza. W 11 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Dawid Lizak, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok bramki.

Chwile później na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Dariusz Sosnowski, który próbował dograć piłkę w stronę Dawida Lizaka, jednak piłkę nieprzepisowo zatrzymał Szymon Dara co spowodowało podyktowanie rzutu karnego dla ekipy z Brzeska. Do jedenastki podszedł najskuteczniejszy strzelec zespołu Dawid Lizak, który pewnie wykonał rzut karny zdobywając tym samym pierwszego gola w meczu.

Wynik spotkania próbował podwyższyć Dominik Grochot, który strzałem zza pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką. Bardzo dobrą okazję miał z kolei Konrad Kuliszewski, który w sytuacji sam na sam strzelił wprost w Patryka Janczyka. Chwile później ponownie swoją okazję miał Dominik Grochot, który po otrzymaniu piłki od Konrada Kuliszewskiego oddał strzał wzdłuż bramki. Piłkę niefortunnie wybił obrońca miejscowych, do której dobiegł Bartłomiej Mochel zdobywając drugiego gola w meczu.

„Piwosze” chcieli iść za ciosem i w 40 minucie meczu mogli podwyższyć wynik na 3:0. Niestety po dośrodkowaniu Aleksandra Ślęczki z rzutu rożnego piłkę głową wprost bramkarza skierował Konrad Fryś. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze powinni cieszyć sie z bramki kontaktowej. Jednak strzał Vetona Tusha zatrzymał sie na poprzeczce bramki Okocimskiego.

Druga odsłona meczu to pełna dominacja „Słoników”, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć jak najszybciej gola kontaktowego. W tym czasie „biało-zieloni” skupili sie na grze obronnej i rozbijaniu ataków Niecieczan.

Mimo przewagi gospodarzy swoja okazję na zdobycie bramki miał Dawid Lizak, który otrzymał podanie od „Kulisia”, jednak i tym razem napastnik Okocimskiego trafił wprost w bramkarza. Chwile po tej akcji gra przeniosła się na połowę Okocimskiego, gdzie miejscowi próbowali sie przedostać przez „zasieki obronne” gości, Ci jednak nie pozwolili na na zbyt wiele miejscowym i pewnie rozbijali ich ataki.

Gospodarze dopięli swego w 80 minucie meczu, gdzie po szybkim rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu w pole karne zdołali pokonać Piotra Zagórowskiego, strzelając bramkę kontaktową. Termalica Bruk-Bet za wszelką cenę chciała zdobyć przynajmniej punkt w piątkowym meczu jednak do końca spotkanie umiejętnie bronili sie podopieczni trenera Jarosława Ulasa, którzypo końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.