13 maja 2022

Zapowiedź: Czas na Wierchy

Przed nami 28. kolejka IV ligi gr. wschodniej. Podopieczni trenera Jarosława Ulasa zmierzą się na własnym boisku z ekipą z Rabki Zdrój. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 14 maja o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Michał Ślaski z KS Tarnów.

Wierchy Rabka Zdrój to zespół, który w obecnej chwili plasuje się na wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 49 punktów. Na ten dorobek złożyło się 14 zwycięstw oraz 7 remisów. Zawodnicy trenera Sebastiana Świerzbińskiego mają również na koncie pięć porażek, w tym tylko dwie w spotkaniach wyjazdowych. W ostatniej kolejce zespół Wierchów pokonał na własnym stadionie Glinik Gorlice wynikiem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie meczu Bartłomiej Rzadkosz.

Oprócz bardzo dobrego miejsca w tabeli, drużyna może pochwalić się również bilansem bramkowym, który wynosi 53:28. Wpływa na to ma z pewnością bardzo dobra gra obronna zespołu, która do tej pory straciła tylko 28 bramek co jest trzecim wynikiem w tegorocznych rozgrywkach czwartoligowych. Jeśli patrząc na statystyki to Wierchy największą swoją siłę ofensywną pokazują w ostatnim kwadransie meczu, trafiając wówczas do bramki rywali aż 13-krotnie. Jeśli chodzi o bramki stracone to najwięcej ich zespół traci w pierwszych 15 minutach drugiej połowy, dając sobie 8-ktornie strzelić gola. Najlepszym strzelcem ekipy z Rabki Zdrój jest Łukasz Pazurkiewicz, który na na swoim koncie 16 goli.

Jeśli chodzi o kadrę naszego rywala to w przerwie zimowej nie uległa ona dużym zmianą. Z zespołem pożegnało się trzech zawodników: Paskal Zgierski, Mateusz Otręba oraz Krzysztof Kołpak. W ich miejsce Zarząd pozyskał Kacpra Bartosa oraz Przemysława Ptaka.

W ostatnim meczu miedzy oba zespołami zanotowano wynik 1:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Łukasz Pazurkiewicz dla ekipy z Rabki Zdrój oraz Dawid Lizak dla Okocimskiego Brzesko.


Zespół Okocimskiego Brzesko przystąpią do sobotniej potyczki po dwóch zwycięstwach jakie odniósł z Metalem Tarnów oraz BKS Bochnia. Obecnie zespół trenera Jarosława Ulasa plasuje się na 8 miejscu w tabeli mając na koncie 46 punktów.

Obecna sytuacja w tabeli pokazuje, że gospodarze sobotniego meczu nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, gdyż przewaga nad dziewiątym Kolejarzem Stróże wynosi tylko dwa punkty. Myśląc o pozostaniu w górnej ósemce „Piwosze” muszą pokonać swojego najbliższego rywala. Pomóc w tym ma na pewno powrót do składu Konrada Kuliszewskiego, którego zabrakło w ostatnim meczu z BKS Bochnia. Niestety ze względu na nadmiar żółtych kartek w spotkaniu nie będzie mógł wystąpić Sebastian Klimczyk.

Komentarze