6 maja 2022

Zapowiedź: Czas na derby regionu

Po ostatnim wysokim i pewnym zwycięstwie nad Metalem Tarnów, zespół szkoleniowca Jarosława Ulasa zmierzy się w derbach regionu z BKS’em Bochnia. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Parkowej 3 w Bochni. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Szymon Putek z KS Wadowice.

Sytuacja ligowa
Zespół z Bochni po 26. kolejkach znajduje się na 15 miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 19 punktów. Podopieczni trenera Marcina Manelskiego w obecnych rozgrywkach IV ligi zanotowali cztery zwycięstwa oraz siedem remisów. Ponadto na swoim koncie drużyna ma 15 porażek w tym aż 9 na własnym stadionie. Jeśli chodzi o bilans bramkowy to wynosi on 35:54. Najlepszym strzelcem zespołu jest Chibueze Onwudi (po rundzie jesiennej odszedł do Pcimianki Pcim), który ma na swoim koncie 8 bramek.

Jeśli chodzi o domowe spotkania to zespół zdobył w nich zaledwie osiem punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 9 porażek). W meczach tych drużyna zdobyła 16 bramek, a stracił ich aż 28. W ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Glinika Gorlice przegrywając w meczu wyjazdowym 0:4. Autorami bramek w tym meczu zostali: Damian Śliwa oraz Kacper Stój, którzy zanotowali po dwa trafienia.

Nienajlepsza druga połowa
Zawodnicy trenera Jarosława Ulasa muszą być skoncentrowani przez całe spotkanie, jednak największą uwagę muszą zwróci w pierwszych jak i w ostatnich 15 minutach gry. Właśnie wtedy zespół z Bochni strzela najwięcej bo 9 bramek. Zdecydowanie gorzej wygląd w ich wykonaniu druga połowa, w której rywale zdołali strzelić im aż 33 gole.

Kadra zawodnicza
Jeszcze przed startem rundy rewanżowej zespół z „miasta soli” przeszedł sporą rewolucję kadrową. Z drużyną pożegnało się pięciu zawodników takich jak: Chibueze Onwudi (Pcimianka Pcim), Kleszcz (Ceramika Muchówka), Damian Szydłowski (nie wznowił treningów), Karol Pietrzak (Limanovia Limanowa – powrót z wypożyczenia) oraz Jarosław Ulas, który trafił do Okocimskiego Brzesko. W ich miejsce Zarząd klubu ściągnął takich graczy jak: Marcin Ochlust (Victoria Słomka Gawłów), Krystian Lewicki (Błyskawica Proszówki), Dawid Pilch (Górnik Siedlec), Szymon Cierniak (Garbarnia Kraków), Sebastian Kaczmarczyk (Hutnik Kraków), Vladimir Karp (FK Osipovici – Białoruś).

Bezpośrednie spotkania
W ostatnim meczu obu drużyn jaki rozegrany został w rundzie jesiennej zanotowano wynik 1:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Mariusz Łyduch dla BKS Bochni oraz Dawid Lizak dla Okocimskiego Brzesko.


Zawodnicy Okocimskiego Brzesko przystąpią do sobotniego pojedynku podbudowani zeszłotygodniową wygraną z Metalem Tarnów, którego pokonali wynikiem 3:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli dwukrotnie Dawid Lizak oraz Konrad Kuliszewski.

„Piwosze” myśląc o pozostaniu w pierwszej ósemce muszą sobotnie spotkanie zakończyć zwycięstwem. Na pewno pomoże w tym Aleksander Ślęczka, który wraca do kadry po odbyciu przymusowej kary jaką odbył za nadmiar żółtych kartek. W kadrze jest również Sebastian Klimczyk, który nie dokończył ostatniego spotkania opuszczając murawę z urazem kostki.

Sobotnie derby wyjątkowe będą dla szkoleniowca Okocimskiego Jarosława Ulasa. Jeszcze w rundzie jesiennej reprezentował on barwy klubu z Bochni. Jako zawodnik wzmocnił BKS przenosząc się z LKS Gnojnik, następnie w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 zastąpił trenera Janusza Piątka zostając grającym trenerem. Jego przygoda z bocheńskim Klubem zakończyła się końcem roku 2021, przenosząc się do Okocimskiego Brzesko.

Jarosław Ulas w barwach BKS Bochnia
Komentarze