2 maja 2022

Zapowiedź: Czas na przełamanie!

Rozgrywki czwartoligowe nie zwalniają tempa. Już w najbliższy wtorek 3 maja zespół trenera Jarosława Ulasa rozegra kolejne spotkanie, w którym zmierzy się z Metalem Tarnów. Mecz ten rozegrany zostanie o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem wtorkowych zawodów będzie Marcin Mróz z KS Olkusz.

Sytuacja ligowa
Zespół z Tarnowa obecnie plasuje się na 12 miejscu w ligowej tabeli IV ligi gr. wschodniej, mając na koncie 33 punkty. Na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw oraz 3 remisy. Ponadto zespół poniósł aż 12 porażek, w tym siedem w meczach wyjazdowych. Jeśli chodzi i bilans bramkowych to prezentuje się on w liczbach 39:48. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Roberta Dziubaka przegrali na własnym stadionie z Glinikiem Gorlice 1:2. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: dwukrotnie Damian Śliwa dla ekipy z Gorlic oraz Szczepan Kogut dla gospodarzy.

Robert Ślęczka został jedynym strzelcem bramki dla „Piwoszy”, w ostatnim meczu między oba klubami.

Dziurawa obrona w meczach wyjazdowych
Tarnowianom zdecydowanie lepiej gra się przed własną publicznością. I choć różnica zdobytych punktów między meczami wyjazdowymi i domowymi nie jest aż tak wielka to zdecydowaną różnice można zauważyć w bramkach straconych. Na własnym stadionie Metal Tarnów może pochwalić sie bilansem bramkowym 22:17, z kolei w meczach wyjazdowych bilans ten wynosi 17:31. Najwięcej goli drużyna traci w pierwszych minutach drugiej połowy, wówczas do braki rywale trafiali 12-ktornie. Nie najlepiej jest również w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy, gdzie do siatki Metalu trafiono jedenaście razy.

Kadra oraz sztab szkoleniowy
Jeśli chodzi o kadrę naszego najbliższego rywala to doszło w niej do kilku kluczowych zmian. Jedną z najważniejszych to zmiana szkoleniowca. Dotychczasowy trener Andrzej Wójcik, zrezygnował z prowadzenia zespołu po dwóch porażkach w rundzie wiosennej, jego miejsce zajął trener Robert Dziubak, który ostatnio prowadził Błękitnych Tarnów. Jeśli chodzi z kolei o kadrę to z klubem pożegnało się czterech zawodników: Patryk Chudoba (nie wznowił treningów), Jarosław Magdziarczyk (wypożyczenie LKS Szynwałd), Przemysław Łyczko (wypożyczenie Tarnovia Tarnów) oraz Karol Kawik (wypożyczenie KS Koszyce Wielkie). W ich miejsce klub ściągnął: Jarosława Stańczyka (LUKS Skrzyszów), Roberta Wilka, Filipa Jaśkiewicza oraz Piotra Świątka (obaj wypożyczeni z Unii Tarnów).

W ostatnim meczu między oba zespołami lepszy okazał się Metal Tarnów, który na własnym boisku pokonał „Piwoszy” wynikiem 2:1. Bramki dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobył dwukrotnie Damian Wolański. Jedynego gola dla „biało-zielony” zanotował z rzutu karnego Robert Ślęczka.


Okocimski Brzesko do wtorkowego meczu przystąpi po porażce z Wolanią Wola Rzędzińska, jaką doznał w ubiegłą sobotę. Mimo strat punktów zespół trenera Jarosława Ulasa utrzymał bezpieczną pozycję w pierwszej ósemce, jednak przewaga nad dziewiątym zespołem stopniała już do dwóch „oczek”.

„Piwosze” w ostatnim czasie zmagają się regularnym zdobywaniem punktów. Świadczyć o tym mogą ostatnie cztery spotkania, w których zespół odniósł tylko jeden remis. W zdobywaniu punktów nie pomaga również sytuacja kadrowa, która w ostatnim czasie była mocno osłabiona przez kontuzje.

Szkoleniowiec „Piwoszy” Jarosław Ulas ma spory ból głowy przed wtorkowym spotkaniem. Mimo, że do treningów wrócili kontuzjowani zawodnicy: Marcin Furmański oraz Robert Ślęczka, to jednak ich występ w meczu stoi pod znakiem zapytania. Spotkania z Wolanią nie dokończyli z kolei Sebastian Klimczyk oraz Sergiusz Kostecki, którzy opuścili murawę z urazami.

Mimo problemów kadrowych zespół będzie chciał za wszelką ceną przełamać fatalną serię i zdobyć komplet punktów, a te są bardzo ważne w kontekście utrzymania się w pierwszej ósemce.

Komentarze