30 kwietnia 2022

Bez punktów w Woli Rzędzińskiej

Okocimski Brzesko stracił kolejne ważne trzy punkty ulegając w meczu wyjazdowym Wolanii Wola Rzędzińska wynikiem 1:3. Strzelcami bramek dla gospodarzy sobotniego spotkania zostali: Paweł Leżoń, Marcin Tubek oraz Damian Lubera. Jedynego gola dla „Piwoszy” zanotował z kolei Sebastian Klimczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Konradzie Kuliszewskim.

Sobotnie spotkanie przed wcześniej zakończyło się dla Aleksandra Ślęczki, który w 75 minucie meczu obejrzał swoją żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. „Czerwienią” ukarany został także Konrad Fryś, który po zakończeniu spotkania ujrzał swoją drugą żółty kartonik.

Sebastian Klimczyk (z prawej), strzelec jedynego gola dla Okocimskiego.

Sobotnie spotkanie było bardzo ważne dla obu ekip, które walczą o miejsce w pierwszej ósemce ligowej tabeli. Ponadto dla zespołu z Brzeska była to okazja do przerwania złej passy spotkań bez zwycięstwa, która trwa od trzech kolejek.

Początek spotkania nie wskazywał na takie zakończenie meczu, gdyż to zespół z Brzeska miał zdecydowanie więcej okazji do zdobycia goli. Mimo to pierwszą okazję w meczu miał Artur Nowak, który już w 5 minucie chciał sprawdzić umiejętności Piotra Zagórowskiego, jednak piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad bramką. W 14 minucie meczu piłkę przejął Konrad Kuliszewski, który szybko podał do Dawida Lizaka. Napastnik Okocimskiego pobiegł z piłką w stronę bramki Tomasza Bielaszka oddając mocny strzał, który golkiper miejscowych zdołał wybić na rzut rożny.  Stały fragment gry wykonał Dawid Lizak, a piłka po jego dośrodkowaniu zatrzymała się na poprzeczce bramki.

W 26 minucie meczu na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Mateusz Cięciwa. Futbolówkę idealnie skierował na głowę Sergiusza Kosteckiego, który oddał strzał nad poprzeczką bramki. Cztery minuty później ponownie przed szansą na zdobycie gola stanął Dawid Lizak, jednak i tym razem piłka przeleciała obok słupka.

W 34 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Piotra Zagórowskiego. Wówczas zespół Wolanii zdołał wyprowadzić szybki kontratak, który zakończył się mocnym strzałem zawodnika gospodarzy. Piłkę zdołał wybić golkiper „Piwoszy”, jednak przy dobitce Pawła Leżonia nie miał już najmniejszych szans.

Miejscowi z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Sebastian Klimczyk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Konradzie Kuliszewskim.

Druga odsłona meczu zaczęła się identycznie jak początek meczu. Pierwszą akcję przeprowadzili miejscowi, jednak strzał oddany przez Damiana Luberę pewnie złapał bramkarz „Piwoszy”. W 50 minucie meczu przed polem karnym sfaulowany został Dawid Lizak. Stały fragment gry wykonał Sebastian Klimczyk, który oddał bezpośredni strzał na bramkę miejscowych, jednak futbolówka zdołała zatrzymać sie na poprzeczce bramki. Piłkę do siatki próbował jeszcze skierować Konrad Kuliszewski, jednak jego próba okazała sie być niecelna.

Kolejne minuty to próby ataków i strzałów miejscowych, którzy próbowali zaskoczyć za równo obronę jak i samego bramkarza. Szansę na zdobycie gola miał Dominik Minorczyk, jednak piłkę zdołał wybronić Piotr Zagórowski. Swoją szanse miał również Damian Lubera jednak i on nie zdołał pokonać bramkarza z Brzeska.

Wolania dopięła swego w 61 minucie meczu, kiedy to na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Paweł Leżoń, który idealnie dośrodkował na głowę Marcina Tubka, który skierował piłkę do siatki. W 68 minucie na strzał z ostrego konta zdecydował się Igor Wójcik, jednak piłka minęła za równo obrońców jak i bramkę Okocimskiego. W 80 minucie meczu miejscowi powinni cieszyć się z kolejnego gola. Jego autorem powinien zostać Damian Lubera, jednak w sytuacji sam na sam skierował piłkę obok bramki. Zawodnik dopiął swego jeszcze przed końcowym gwizdkiem strzelając gola na 3:1.

3 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Bramki
Paweł Leżoń 34, Marcin Tubek 61, Damian Lubera 87 - Sebastian Klimczyk 43 (k).

Żóte kartki
Arkadiusz Czarnik (kierownik), Nazar Partuta, Dominik Minorczyk - Aleksander Ślęczkx2, Konrad Fryś x2, Jarosław Ulas (trener), Dominik Grochot

Czerwone kartki
Aleksander Ślęczka, Konrad Fryś.
Sędzia
Przemysław Przybyłowicz (KS Gorlice).

Widzowie
100.


Okocimski KS:
Piotr Zagórowski - Konrad Fryś, Jakub Baran, Michał Zydroń, Aleksander Ślęczka, Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak, Daniel Kaciczak, Konrad Kuliszewski, Sergiusz Kostecki, Sebastian Klimczyk.

Skład rywali:
Tomasz Bielaszka - Tomasz Tragarz, Patryk Mróz, Paweł Leżoń, Damian Lubera, Maciej Kuchta, Nazar Partuta, Piotr Witek, Marcin Tubek, Dominik Minorczyk, Artur Nowak.

Komentarze