15 kwietnia 2022

Zapowiedź: Podtrzymać passę bez porażki

W Wielką Sobotę przyjdzie mierzyć się Okocimskiemu Brzesku w ramach 23. kolejki IV ligi gr. wschodniej. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Jarosława Ulasa zmierzą się z Popradem Muszyna. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Słonecznej 1. Głównym arbitrem sobotnich zmagań będzie Marek Kulczyk z KS Chrzanów.

Sytuacja w ligowej tabeli
Ósme miejsce w tabeli i 37 punktów na koncie to dorobek zespołu Popradu, z którym zmierzy się Okocimski Brzesko. Na ten wynik przypadło 11 zwycięstw oraz 4 remisy. Zespół z Muszyny poniósł w obecnym sezonie również 6 porażek, a bilans bramkowy to 40:24. W ostatniej kolejce Muszynianie zremisowali 2:2 w meczu wyjazdowym z Glinikiem Gorlice. Końcówka spotkania okazała sie być dość emocjonująca, gdyż w doliczonym czasie gry padły dwie bramki dla obu ekip. Ponadto w końcówce spotkania zespół gospodarzy grał o dwóch zawodników mniej ze względu na czerwone kartki.

Zespół do sobotniego pojedynku podobnie jak „Piwosze” przystąpi po środowym pojedynku w Pucharze Polski. Rywalem zespołu 1/8 finału był ligowy rywal Metal Tarnów. Spotkanie to po 90 minutach gry nie wyłoniło zwycięzcy kończąc się wynikiem 1:1. Arbiter główny tego spotkania nakazał więc serię rzutów karnych, którą lepiej wykonywali zawodnicy z Tarnowa wygrywając 4:1.

Kadra
W okresie zimowym w zespole Popradu doszło do sporych zmian kadrowy. Z zespołem pożegnało się pięciu zawodników takich jak: Grzegorz Baran (JKS Jarosław), Sebastian Wąchała (wyjazd za granicę), Karol Miczołek (wyjazd za granicę), Kamil Baran (Skalnik Kamionka Wielka), Maciej Wańczyk (Barciczanka Barcice). W ich miejsce przyszli: Jakub Klóska (Watra Białka Tatrzańska), Eryk Szkred (Sandecja Nowy Sącz), Wojciech Oleksy(Sandecja Nowy Sącz), Arkadiusz Kaczyński(Hutnik Kraków), Bartłomiej Fojt(Hutnik Kraków).

Nie wątpliwie największym osłabieniem zespołu to odejście Grzegorza Baran, który w swoim piłkarskim CV ma grę w takich klubach jak: Ruch Chorzów, GKS Bełchatów czy Sandecji Nowy Sącz.

Strzelone i stracone bramki
Patrząc na statystyki zespołu można wywnioskować, że największą bolączką Popradu jest gra w pierwszym kwadransie drugiej połowie. Właśnie wtedy zespół z Muszyny traci najwięcej bramek (9), z kolei najlepszą skutecznością zawodnicy popisują się w ostatnich piętnastu minutach gry zdobywając 10 goli.

Mecze bezpośrednie
Jeśli chodzi o spotkania bezpośrednie to w ostatnim meczu obu zespołów lepsi byli zawodnicy z Muszyny, wygrywając przy Okocimskiej 34 2:1. Strzelcami bramek w tym meczu zdobyli: Aleksander Ślęczka (Okocimski) oraz Krzysztof Podgórniak i Sebastian Szczepanik (Poprad).


Najbliższy mecz z Popradem Muszyna będzie dla zespołu trenera Jarosława Ulasa nie tylko walką o kolejne ważne trzy punkty, ale również o podtrzymanie zwycięskiej serii, która trwa nieprzerwanie od 5 ligowych spotkań.  Ponadto „Piwosze” mogą pochwalić się serią spotkań bez porażki, która trwa aż od 9 ligowych meczy.

Warto dodać, że „biało-zieloni” mogą pochwalić się trzecim rezultatem pod względem przegranych spotkań w obecnych rozgrywkach czwartoligowych. Lepszy bilans ma tylko lider rozgrywek Bruk-Bet Termalica II Nieciecza (0), oraz Wierchy Rabka Zdrój, które mają tylko samo porażek co Okocimski (4).

Komentarze