24 marca 2022

Akademia: Pierwsze spotkania grup młodzieżowych

W miniony weekend swoje mecze w rundzie wiosennej zainaugurowali zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Na ligowe boiska wybiegli m.in. juniorzy młodsi, trampkarze oraz młodziki.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Tomasza Rogóża, którzy w swoim pierwszym meczu w I lidze Małopolskiej pokonali drugi zespół Cracovii Kraków wynikiem 4:3. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Michał Siudut, Piotr Pitaś oraz dwukrotnie Marcel Kubala. Dzięki wygranej zespół z Brzeska zajmuje pierwsze miejsce w I lidze Małopolskiej.

Juniorzy młodsi (Małopolska I liga Juniorów Młodszych)
Cracovia II Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:4
Bramki: Bartosz Ruszkiewicz x2, Maciej Pazdan – Marcel Kubala x2, Michał Siudut, Piotr Pitaś.

Okocimski KS: Karol Dzień – Hubert Wągroda, Michał Siudut, Piotr Pitaś, Sebastian Pasek (70′ Mateusz Dziadowiec), Kamil Marecik, Marcel Kubala (90′ Kacper Pawełek), Radosław Szewczyk, Szymon Kozieł, Patryk Jawień, Szymon Barbal.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozegrali młodziki prowadzeni przez trenera Janusza Piątka. Zawodnicy w meczu wyjazdowym podejmowali MSP Bochnia/Górnik Siedlec, któremu ulegli 1:4. Jedynego gola dla „biało-zielonych” zdobył w 44 minucie Jakub Dudzik.

Młodziki (Tarnowska I liga Młodzików)
MSP Bochnia/Górnik Siedlec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:1
Bramki: Szymon Biel x2, Dawid Banaszek x2 – Jakub Dudzik.

Okocimski KS: Jakub Smoleń, Maciej Pasula, Franciszek Mrzygłód, Franciszek Gadzina, Bartosz Pasek, Kamil Mietła, Dawid Maciaś, Dominik Karwasiński, Jakub Dudzik oraz Kacper Świerczek, Olivier Majdański, Marcel Koloda, Daniel Babło, Damian Mądziel, Wiktor Kusiak.

Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobył pierwszy zespół trampkarzy, który w meczu wyjazdowym zremisował z Hutnikiem Kraków wynikiem 1:1. Pierwszą bramkę w meczu zanotował już w 10 minucie Kacper Sowa, a gola na wagę remisu zdobył Wojciech Raczyński w 42 minucie meczu. Dla podopiecznych trenera Mateusza Wawryki był to pierwszy mecz w I lidze Małopolskiej, do której awansowali w poprzedniej rundzie.

Trampkarze (Małopolska I Liga Trampkarzy)
Hutnik Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:1
Bramki: Wojciech Raczyński – Kacper Sowa.

Okocimski KS: Jakub Okas – Arkadiusz Zuzia, Dominik Szczygiełek, Kacper Sowa, Patryk Rabiasz, Adrian Piekarz, Tomasz Mleczko, Nikodem Mgłosiek, Igor Martyna, Filip Bober oraz Błażej Zaleński, Brunon Turlej, Franciszek Paździoch, Kamil Orzeł, Kacper Maciejasz, Piotr Kmiecik, Szymon Kliś.

Swój mecz inauguracyjny rozegrała również druga drużyna trampkarzy, która udała się do Tarnowa na spotkanie z miejscową Tarnovią. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką Okocimskiego, który uległ aż 0:7.

Trampkarze (Małopolska II Liga Trampkarzy)
Tarnovia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 7:0
Bramki: Arkadiusz Karaus x2, Jan Marcinkowski, Hubert Włodek, Dawid Kawik, Filip Bogacz – Łukasz Mendlewski (samo.)

Okocimski KS: Szymon Wolsza, Artur Wąsik, Patryk Siudut, Szymon Sądel, Nikodem Sambor, Sebastian Pałka, Bartosz Gałek, Nikodem Gałat, Dawid Okas, Nikodem Maciejasz, Filip Biernat oraz Karol Tyka, Krzysztof Sady, Sebastian Orzeł, Arkadiusz Majchrzak, Oliwier Gicala, Łukasz Mendlewski, Oskar Górka.