18 marca 2022

Wracamy na ligowe boiska

Rundę rewanżową czas zacząć! Już w najbliższą sobotę 19 marca zespół Okocimskiego Brzesko zainauguruje rundę wiosenną spotkaniem wyjazdowym z Kolejarzem Stróże. Mecz ten rozegrany zostanie o godzinie 15:00 na stadionie w Stróżach. Ponadto Zarząd Klubu Kolejarza informuje, że sobotnie zawody rozegrane zostaną bez udziału kibiców gości.

Kolejarz Stróże w okresie zimowym przeszedł sporą rewelację w strukturach klubu. Najważniejsza zmiana jaka zaszła u naszego rywala to zmiana na stanowisku prezesa. Do tej pory tą rolę pełnił Ireneusz Gryboś, który jednocześnie był również szkoleniowcem zespołu czwartoligowego. Obecnie nowym sternikiem Klubu został wybrany Mirosław Matusik, a pierwszym trenerem zespołu mianowano Piotra Pietrucha.

Jeśli chodzi o ruchy transferowe jakie miały miejsce w Kolejarzu to zespół wzmocnili: Łukasz Lepucki (Czarni Jasło), Daniel Kmak (Wiślanie Grabie), Patryk Nalepa (Grybovia Grybów) oraz Mikołaj Kalisz (Pogórze Pleśna). Po stronie ubytków zanotowano tylko Kamila Jakubowskiego, który przeszedł do Głogovia Głogów.

Kolejarz Stróże swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozegrał w ubiegłym tygodniu, gdzie w meczu 18. kolejki rywalizował z Glinikiem Gorlice. Spotkanie to nie zakończyło się po myśli beniaminka, który uległ w Gorlicach wynikiem 0:1. Jedynego gola w tym meczu zanotował już w siódmej minucie Tomasz Rząca.

Obecnie zespół ze Stróż plasuje się siódmym miejscu w tabeli mając na swym koncie 31 punktów (10 zwycięstw, 1 remis oraz 7 porażek). Nad zespołem Okocimskiego, Kolejarz ma zaledwie jeden punkt przewagi.

W rundzie jesiennej zespół ze Stróż zdołał trafiać do siatki rywali aż 35 razy. Duży udział w tych bramkach miał Szymon Gruca, który na swym koncie ma aż 13 strzelonych bramek i jest w samej czołówce strzelców IV ligi gr. wschodniej. Na swoim koncie zespół ma również sporo straconych bramek, których do tej pory ma aż 30. Najwięcej bo 8 bramek zespół stracił między 61, a 75 minutą meczu, z kolei w ostatnich piętnastu minutach meczu strzela ich najwięcej, pokonując bramkarzy ośmiokrotnie.

W rundzie jesiennej na stadionie w Brzesku w meczu obu zespołów zanotowano podział punktów, a sam mecz zakończył się wynikiem 1:1. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Mateusza Pawłowcza zdobył Dawid Lizak, a bramkę wyrównującą zdobył z kolei 49 minucie Michał Olszewski.


Do rundy rewanżowej zespół z Brzeska przygotowywał się już od 10 stycznia. W tym czasie drużyna trenował głównie na sztucznym boisku w Staniątkach. Do dyspozycji zawodnicy mieli również siłownie, basen oraz orlika w Brzesku.  W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza rozegrali aż 8 spotkań kontrolnych, mierząc się głownie z zespołami IV ligi.

W swoim ostatnim meczu kontrolnym „Piwosze” pokonali występujący na co dzień w lidze okręgowej GKS Drwinia wynikiem 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Jakub Baran oraz Konrad Kuliszewski.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe jakie zaszły w okresie zimowym były bardzo niewielkie. Z zespołem pożegnał się Chawkat Zakareya, który po półrocznym wypożyczeniu wrócił do Rylovii Rylowa. Szeregi Okocimskiego wzmocnił z kolei Jarosław Ulas, który ostatnio wstępował w BKS’ie Bochnia.

 

Komentarze