14 lutego 2022

Futsal: AP CANPACK Okocimski w ósemce najlepszych zespołów w Polsce

W niedziele zakończył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U17, który rozgrywany został w Chorzowie. Mistrzostwa te na pewno bardzo dobrze będą wspominać zawodnicy oraz trenerzy AP CANPACK Okocimski, którzy po raz pierwszy w historii uczestnictwa w rozgrywkach futsalowych awansowali do 1/4 finału. Zwycięzcą turnieju został Rekord Bielsko-Biała, który w meczu finałowym pokonał Marex Chorzów wynikiem 2:0.

Zespół z Brzeska swoje zmagania rozpoczął w piątek 11 lutego, rozpoczynając pierwszą kolejkę w gr. 4 mierząc się z Constract Lubawa. Niestety spotkanie to całkowicie nie ułożyło się po myśli sztabu szkoleniowego jak i samych zawodników, którzy musieli uznać wyższość rywala, który zwyciężył wynikiem 3:0.

Chcąc myśleć o wyjściu z grupy zespół musiał zacząć punktować w kolejnym dniu, gdzie do rozegrania miał dwa spotkania. Kolejnym rywalem „biało-zielonych” była ekipa Red Dragons Pniewy. Spotkanie to nie wyłoniło zwycięzcy, a sam mecz zakończył się wynikiem 2:2. Mimo jednego punktu na koncie AP CANPACK Okocimski nadal miał szanse na wyjście z grupy, jednak do tego potrzebne było zwycięstwo w swoim ostatnim meczu jak i odpowiedni rezultat ostatniego meczu w grupie pomiędzy Red Dragons Pniewy z Constract Lubawa.

Pierwszy warunek zespół z Brzeska wykonał z nawiązką pokonując Piasta Gliwice aż 8:0. Później zespół skupił się na mocnym kibicowaniu rówieśnikom z Lubawy, którzy musieli pokonać zespół z Pniewy. Spotkanie to ostatecznie zakończyło się wygraną Constract Lubawa wynikiem 2:0 co sprawiło, że z drugiego miejsca awansował AP CANPACK Okocimski Brzesko.

Kolejne wyzwanie czekało nasz zespół w niedziele, gdzie w meczu 1/4 mieli zmierzyć się z Marex Chorzów. Spotkanie to niestety zakończyło się porażką Okocimskiego, który przegrał wynikiem 1:2. Jak się później okazało Marex dotarł aż do finału turnieju, gdzie musiał uznać wyższość zawodników z Bielska-Białej.

Obecna edycja Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U17 na pewno zostanie zapamiętana na długi czas. Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy mogą być z siebie dumni, a zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych eliminacjach. Ponadto po raz kolejny zespół AP CANPACK Okocimski pokazał, że mimo gry na boiskach trawiastych są wstanie godnie prezentować Klub jak i Miasto w rozgrywkach futsalowcyh.

Wyniki spotkań:
Faza grupowa:
Constract Lubawa – AP CANPACK Okocimski 3:0
Red Dragons Pniewy – AP CANPACK Okocimski 2:2 (Marcel Kubala, Piotr Pitaś)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Piast Gliwice 8:0 (Patryk Jawień x3, Konrad Augustyn, Maciej Węgrzyn, Piotr Pitaś, Marcel Kubala, Michał Ciudut)

1/4 finału:
Marex Chorzów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1 (Marcel Kubala)

Kadra: Szymon Kozieł, Kamil Marecik, Marcel Kubala, Radosław Szewczyk, Filip Kuc, Patryk Jawień, Piotr Pitaś, Karol Dzień, Hubert Hirszman, Michał Siudut, Hubert Wągroda, Sebastian Pasek, Maciej Węgrzyn, Konrad Augustyn.

Komentarze