1 lutego 2022

Akademia: Wygrane eliminacje żaków 2013

W dniach 29-30 stycznia Żaki 2013 wzięły udział w eliminacjach do turnieju Bielik CUP. Turniej rozgrywany był w Krakowie na obiektach Pogórza, w którym  uczestniczyło 16 zespołów w tym dwie ekipy AP CANPACK Okocimski Brzesko.

W przeciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali 14 meczów, które dały im kolejne turniejowe doświadczenie. Z powodu licznych chorób oraz kwarantann zespół został wsparty przez dziewczynki oraz zawodników z rocznika 2014.

W pierwszym dniu podopieczni trenera Konrada Kołodzieja rywalizowali w fazie grupowej odnosząc sześć zwycięstw oraz ponosząc jedną porażkę. Imponująco wyglądał bilans bramkowy zespołu, który wynosił 55:12. Wyniki te pozwoliły drużynie na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i zapewnieniu awansu do tzw „Ligi Mistrzów”, która rozegrana została w niedzielę.

Swoją dobrą formę żaki potwierdziły w kolejnym dniu, gdzie również zanotowali sześć zwycięstw oraz jedną porażkę. Ostatecznie zespół zajął pierwsze miejsce w turnieju i właśnie dzięki wygranej w połowie maja nasz zespół ponownie zamelduje się w Krakowie, gdzie zagra m.in. z Dynamo Kijów, Śląskiem Wrocław, Wisłą Kraków i innymi silnymi drużynami z Polski i zagranicy.

Wyniki niedzielnych spotkań:
AP CANPACK Okocimski – UKS Leńcze 3:2
AP CANPACK Okocimski – Beniaminek Rzeszów 4:0
AP CANPACK Okocimski – KS Zakopane 2:4
AP CANPACK Okocimski – Orlęta Rudawa 3:2
AP CANPACK Okocimski – Krakus 5:3
AP CANPACK Okocimski – Podhale Nowy Targ 5:2
AP CANPACK Okocimski – MSP Bochnia 4:0

AP CANPACK Okocimski: Milena Kurtyka, Zuzanna Stalmach, Adrian Ropek, Kamil Dzieński, Filip Piątek, Julian Ząbkowski, Jakub Stalmach, Jakub Drużkowski, Kacper Woda, Igor Szymczyk, Aleksander Żurek, Oliwier Kukla, Maksymilian Marinković, Kamil Jeziorek, Iwo Kasperski,

Komentarze