24 stycznia 2022

Mateusz Pawłowicz o sparingu z Jutrzenką

Mateusz Pawłowicz (trener Okocimskiego Brzesko): -„Dziś przede wszystkim cieszę się z wygrania tego spotkania. Zawsze powtarzałem, że mentalność zawodników buduje się przez wygraną w treningu, meczach sparingowych oraz w meczach ligowych. Ja traktuje sparingi profesjonalnie i w każdym meczu chce zanotować zwycięstwo. Natomiast jeśli chodzi o sam mecz to zaczynamy wdrażać dużo aspektów do naszej gry. Uważam, że w pierwszej połowie to funkcjonowało i cieszę się, że dużo rozwiązań o których mówimy zostało dziś wdrożone w naszą grę.

Pierwsza część gry pod kątem posiadania piłki, konstruowania akcji, a w szczególności myślenia zawodników i kreatywnego działania był na wysokim poziomie i to mimo bardzo ciężkich warunków jakie dziś panowały.

Druga połowa była troszkę gorsza pod tym kątem, jednak mimo to stworzyliśmy sobie dwie 100% akcje podbramkowe, które powinniśmy zakończyć golem. Niestety w dalszym ciągu naszą bolączką jest brak skuteczności przez co nie możemy strzelić kolejnych bramek.

Uważam, że powinniśmy dawać szansę naszym zawodnikom z Akademii, jest na to czas by Ci najbardziej wybijający zawodnicy z nami trenowali oraz żeby dostawali szansę w meczach sparingowych. Młodzi zawodnicy mają powiedziane, że seniorska piłka polega na tym, że w odpowiednim czasie dostaje się szansę i trzeba ją wykorzystać i mówiąc w przenośni „do tego pociągu, który odjeżdża trzeba się załapać”.

Dziś z fajnej strony pokazało się kilku zawodników m.in. Dominik Grochot oraz Bartosz Guzek, który pokazał kilka fajnych zagrań. Będziemy się im w dalszym ciągu przyglądać i jeżeli jakikolwiek zawodnik z Akademii da mi sygnał i pokaże na boisku, że to jest czas żeby dostawać większy wymiar czasowy to jak najbardziej jestem na to otwarty. Myślę, że klub również chce iść w tym kierunku by jak najwięcej wychowanków znalazło się w pierwszej drużynie.”

Komentarze