23 stycznia 2022

Futsal: Okocimski awansował do finałów w Chorzowie w kategorii U17

W sobotę na hali sportowej przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 w Brzesku rozegrano III fazę eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U17. W zawodach udział wzięły takie ekipy jak: Futsal Team Przeworsk, APPN Stal Mielec, Rekord II Bielsko-Biała oraz gospodarz rozgrywek AP CANPACK Okocimski Brzesko. Po serii spotkań awans zapewnili sobie podopieczni trenera Tomasza Rogóża, którzy zakończyli turniej z kompletem zwycięstw. Na finały pojedzie również drużyna z Przeworska, która zajęła drugie miejsce, pokonując w decydującym meczu APPN Stal Mielec.

Do finału awansowało 14 zespołów wyłonionych z eliminacji, do których dołączy gospodarz turnieju Marex Chorzów i obrońca tytułu Mistrza Polski z poprzedniego sezonu Rekord Bielsko-Biała SSA.

Tomasz Rogóż (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Założenie było takie żeby wywalczyć dziś awans i wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Udało się to zrealizować w 100% gdyż zwyciężyliśmy wszystkie swoje mecze. Wiedzieliśmy, że przeciwnicy są w naszym zasięgu, a naszym atutem była na pewno gra na własnej hali.

Liczymy na to, że przez rozegranie poprzednich turniejów będzie bogaci w nowe doświadczenia i po cichu liczymy, że w tych mistrzostwach, które czekają nas w Chorzowie powalczymy o coś więcej niż tylko spotkania w fazie grupowej. Dla niektórych chłopców nie będą to pierwsze takie mistrzostwa bo kilku z nich występowało w poprzednim roku i niewiele im brakło do wyjścia z grupy. Naszym celem na pewno będzie wyjście z grupy i ten plan jest jak najbardziej realny.”

Wyniki spotkań:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Team Przeworsk 5:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – APPN Stal Mielec 4:1
AP CANPACk Okocimski Brzesko – Rekord II Bielsko-Biała 3:1

Tabela:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 9 pkt
2. Futsal Team Przeworsk 6 pkt
3. APPn Stal Mielec 3 pkt
4. Rekord II Bielsko-Biała 0 pkt

Skład: Konrad Augustyn, Piotr Pitaś, Michał Siudut, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala, Karol Dzień, Patryk Jawień, Hubert Wągroda, Sebastian Pasek, Kamil Marecik, Szymon Kozieł, Hubert Hirschmann.

Komentarze