9 stycznia 2022

10 pytań do… Mateusza Pawłowicza

W naszej zabawie wzięło udział już kilku zawodników pierwszej drużyny Okocimskiego Brzesko, teraz przyszedł czas by zestaw pytań trafił do szkoleniowca „Piwoszy” Mateusza Pawłowicza. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami jakie udzielił trener pierwszego zespołu.

1. Mecz, w którym grał Pan i utkwił Panu w pamięci najbardziej?
-Jako piłkarz na pewno zapamiętałem mecz rozegrany w Zabrzu za czasów gry w 1 lidze. Wówczas jako zawodnik Dolcanu Ząbki rywalizowaliśmy z Górnikiem przy ok 10 tys kibiców, strzeliliśmy wtedy bramkę na 1:2, a na stadionie zapadła niespodziewana cisza. Piękna sprawa. Jako trener mam w pamięci każdy mecz w barwach Okocimskiego, ale najbardziej utkwił mi mecz z Rylovią, gdzie z wyniku 1:3 wygraliśmy 4:3. Dobrze wspominam również spotkanie z Tarnovią Tarnów, z którą przegrywaliśmy 0:1, a po końcowym gwizdku cieszyliśmy się z wygranej 2:1.

2. Najlepszy sezon w dotychczasowej karierze?
– Na pewno był to sezon, w którym jako zawodnik Okocimskiego rozegraliśmy 34 spotkania, przegraliśmy wtedy tylko jeden mecz i awansowaliśmy do I ligi. Z kolei jako trener uważam, że najlepszy sezon jest jeszcze przede mną.

3. Z którym trenerem najlepiej Ci się współpracowało?
– Przez całą moją karierę miałem bardzo dużo trenerów, którzy dużo wnieśli do mojego rozwoju. Jednym z nich był Trener Robert Kasperczyk, który był  po prostu profesjonalistą i pracoholikiem. Wszystkim kolejnym trenerom z jakimi pracowałem podniósł bardzo wysoko poprzeczkę. Z kolei Trener Mirosław Hajdo to szef z wrodzoną charyzma.

4. Jak ocenia Pan szanse zespołu na awans do nowej IV ligi?
– Mam świadomość, że moi zawodnicy muszą zrobić kolejny duży postęp przez okres przygotowawczy. Następny etap rozwoju tych piłkarzy i zespołu to awans. Wszystko musimy popierać pracą, wiarą i pokorą i z tym przekonaniem zaczynamy treningi 10 stycznia.

5. Co by Pan zmienił w swojej karierze?
– Jako bardzo młody piłkarz chciałbym mieć trenerów tak wyedukowanych jak teraz, żeby po prostu uczyli. Jako trener jestem w dobrym miejscu.

6. W którym klubie chciałby Pan zagrać najbardziej?
– Jako piłkarz chciałem grać w ekstraklasie. Jako trener lubię mieć presję i podejmować wyzwania, dlatego skupiam się na ta chwile w 100% na pracy w Okocimskim i zadaniu jakie mam do wykonania.

7. Dlaczego piłka nożna?
– Od najmłodszych lat kochałem sport i dlatego zacząłem kopać w piłkę, to pasja i emocje których nie ma w innej branży.

8. Piłkarz, na którym się Pan wzorował?
– Generalnie zawsze patrzyłem na ofensywnych lewych obrońców, dużo ich było. Na pewno wskazać można Roberto Carlos oraz Żyrkow.

9. Zawodnik, z którym najlepiej Ci się Panu grało?
– Najlepiej mi się grało z Mateuszem Urbańskim, był stoperem ja lewym obrońcą.  często się podłączałem, a Urban mnie asekurował. Nie dyskutował za bardzo z napastnikami, a sytuacje było wyjaśniane szybko.

10. Pasja poza piłką nożną?
– Po za piłka na pewno motoryzacja, od zawsze lubiłem sportowe samochody oraz branża nieruchomości.

Komentarze