12 grudnia 2021

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko ze Szlachetną Paczką

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. W Paczce tworzysz drużynę…drużynę niosącą pomoc potrzebującym.

Taką właśnie drużynę po raz pierwszy w tym roku stworzyła Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko wraz Akademią Wisły CANPACK Kraków przystępując do pomocy osobom potrzebującym poprzez Szlachetną Paczkę. Po przeprowadzonej zbiórce przedstawiciele naszej Akademii – Marcin Jurkiewicz Dyrektor Akademii, Elżbieta Rysak Wiceprezes ds. organizacyjnych oraz Tomasz Karwala wraz z przedstawicielami Akademii Wisły CANPACK Kraków, 11 grudnia 2021 r. udali się do rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce, aby dostarczyć potrzebne artykuły oraz materiały. Wybrana rodzina jest rodziną wielodzietną i wielopokoleniową mieszkającą w bardzo trudnych warunkach.

Cieszy fakt, że nasza piłkarska rodzina nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Patrząc na zaangażowanie w Szlachetną Paczkę, byłem pełen szacunku i uznania dla Darczyńców jak i osób z Akademii, które koordynowały przebieg akcji. Dzięki wspólnej trosce i wrażliwości na potrzeby innych byliśmy w stanie uczynić piękny gest. Autentycznej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się przecież uczyć, wystarczy ją okazywać – mówi Marcin Jurkiewicz Dyrektor Akademii.

Nasi Darczyńcy stanęli na wysokości zadania i to dzięki Nim udało się zakupić wszystkie potrzebne rzeczy. Zakupiono min: artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze, artykuły papiernicze dla dzieci do szkoły, odzież oraz obuwie dla wszystkich członków Rodziny, środki czystości, chemię oraz kosmetyki. Udało się również załatwić materiały na budowę pieca do kuchni, który jest bardzo potrzebny Rodzinie, gdyż w domu nie ma gazu.

Spakowaliśmy 16 dużych paczek oraz drobne upominki dla każdego domownika. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy  chociaż w taki sposób pomóc i sprawić radość komuś  kto potrzebuje pomocy. Wartość paczek przygotowanych przez Akademię Piłkarską CANPACK Okocimski Brzesko przekroczyła kwotę 5000 zł, ponadto tak jak już zostało wspomniane Rodzina otrzyma wsparcie w postaci przekazanych materiałów potrzebnych na budowę pieca.

To dzięki Wam drodzy Darczyńcy, osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas. Dziękujemy, że pomagacie osobom, którym zabrakło szczęścia. Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych osób z imienia i nazwiska, a osoby te chcą zostać anonimowe. Pomimo wszystko z całego serca dziękujemy wszystkim i każdemu z osobną, za każdy gest, który w ogromnej mierze pomoże tej Rodzinie. Bez Waszego zaangażowania i olbrzymiej pomocy nie byłoby to możliwe. Jestem szalenie wdzięczna, że znalazło się tylu wspaniałych ludzi z sercem otwartym i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy. Wiem również, że z taką drużyną jaką stworzyliśmy jesteśmy w stanie jeszcze wiele osiągnąć. „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.” Nie da się opisać słowami uczucia jakie nam towarzyszyło patrząc jak cała Rodzina otwiera paczki i znajduje w nich to czego bardzo im brakowało.

Mam nadzieję, że tak jak dla tej Rodziny tak i dla wszystkich Darczyńców te święta będą wyjątkowe – ze świeżymi emocjami i uczuciami, które towarzyszyły przy organizowaniu paczki i niesieniu pomocy. Życzymy Wam Wesołych oraz Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia – w szczęściu, radości ale i refleksji i zadumie. Pamiętajcie, że w każdym z Nas tkwi moc czynienia dobra, a dobro – zawsze wraca.
Dziękujemy, że towarzyszyliście nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Można by wiele pisać ale najodpowiedniejsze w tej sytuacji wydaje się proste DZIĘKUJĘ! – mówi Elżbieta Rysak Wiceprezes ds. organizacyjnych.

Komentarze