14 listopada 2021

Akademia: Okocimski Brzesko triumfatorem turnieju Tauron Junior Cup

W piątek 12 listopada w krakowskiej Tauron Arenie odbył się turniej finałowy Tauron Junior Cup 2021. W turnieju finałowym trzeciej edycji rozgrywek udział wzięły 24 zespoły, które zostały wyłonione – za sprawą trzech turniejów eliminacyjnych – spośród ponad 100 drużyn z województw śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W tej grupie znalazła się drużyna żaków prowadzona przez trenera Konrada Kołodzieja.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, zawody odbyły się w okolicach Święta Niepodległości. Tauron Junior Cup podzielony został na trzy kategorie wiekowe. W turnieju rywalizowało ponad 1000 chłopców i dziewczynek z roczników 2012, 2013 oraz 2014. Zwycięzcy w każdej grupie wiekowej otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 15.000 zł, drużyny z miejsca drugiego 10.000 zł, zaś z trzeciego 5.000 zł.

Po wygranych eliminacjach wojewódzkich, nasi zawodnicy awansowali do turnieju finałowego, gdzie rozegrali 8 meczy, w których zanotowali 7 zwycięstw i jeden remis co przełożyło się na pierwsze miejsce w turnieju.

Konrad Kołodziej (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Znowu mieliśmy okazję zmierzyć się z zespołami z kilku województw, chłopcy zdobyli kolejne doświadczenie, wywalczyli bardzo fajną nagrodę, na którą bardzo zasłużyli, co tydzień jeździmy na turnieje, sparingi po całej Małopolsce, Podkarpaciu oraz Śląsku i zaczyna to procentować”

Drużyny, które walczyły o trofeum w turnieju Taurona Junior Cup rocznik 2013 to: UKS Lisek Milówka, UKKS Katowice, KS 94 Rachowice, Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, Chemik Kędzierzyn Koźle, UKS Football Academy Bolesławiec, AP CANPACK Okocimski Brzesko oraz KS Zakopane.

Końcowa tabela:
I miejsce: Okocimski Brzesko
II miejsce: KS 94 Rachowice
III miejsce: KS Zakopane

AP CANPACK Okocimski: Jakub Drużkowski, Filip Piątek, Igor Szymczyk, Jakub Stalmach, Maksymilian Marinković, Mateusz Piechowicz, Jan Świerczek.

Zapraszamy do posłuchania wywiadu naszych zawodników dla Radia Kraków

Patronatem honorowym turniej Tauron Junior Cup objął premier RP Mateusz Morawiecki, a także Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Jacek Sasin wicepremier i Minister Aktywów Państwowych. Rozgrywki zostały zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Źródło: własne/gol24.pl