12 listopada 2021

Zapowiedź: W sobotę z Tarnovią Tarnów

Przed Zespołem Okocimskiego Brzesko już tylko dwa spotkania do zakończenia rundy jesiennej sezonu 2020/2021. W najbliższą sobotę 13 listopada przed własną publicznością podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza podejmą Tarnovię Tarnów. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 13:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34. Przypominamy, że sobotnie spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców tarnowskiego Klubu.

Nasz najbliższy rywal obecnie zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie 27 punktów (9 zwycięstw, 0 remisów oraz 7 porażek). W ostatnim spotkaniu zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Gucwę pokonał na własnym stadionie Glinika Gorlice wynikiem 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zanotował w 88 minucie meczu Bartosz Tokarczyk.

Ostatnia wygrana była dla zespołu Tarnovii 7 zwycięstwem na własnym stadionie, gdzie łącznie zespół zdobył 21 punktów notując 7 zwycięstw oraz 2 porażki. Zdecydowanie gorzej zawodnikom z Tarnowa wiedzie się w meczach wyjazdowych. Do tej pory drużyna zdobyła zaledwie 6 punktów wygrywając tylko w dwóch spotkaniach, a przegrywając aż 5-krotnie. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy w spotkaniach wyjazdowych, który wynosi 6-14. Mimo to najlepszym strzelcem zespołu jest wspomniany wcześniej Bartosz Tokarczyk, który ma na swoim koncie osiem bramek.

Niestety najlepszy strzelec zespołu nie będzie mógł pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku w sobotnim spotkaniu, gdyż zawodnik musi odbyć przymusową pauzę za nadmiar żółtych kartek. Sporo upomnień na swoim koncie ma również Tomasz Galas, który aktualnie ma 7 żółtych kartek. Oprócz wymienionej dwójki aż 16 zawodników Tarnovii ma na swoim koncie żółte kartki.

Zespół Tarnovii najwięcej bramek strzela w ostatnich 15 minutach gry, zdobywając wówczas aż 9 bramek. Największe problemy zespół ma natomiast między 60, a 75 minutą meczu, wówczas defensywa zespołu pozwoliła strzelić sobie 6 goli.

W ostatnim meczu obu zespołów lepsi okazali się „Piwosze”, którzy mimo iż przegrywali do 87 minuty zdołali odwrócić losy spotkania wygrywając 2:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobył wówczas dwukrotnie Dariusz Sosnowski. Jedynego gola dla przyjezdnych zanotował z kolei Kamil Wilk.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 8
Ilość punktów: 27
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 0:4 (Termalica Bruk-Bet II Nieciecza)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 4:2 (Limanovia Limanowa)
Najlepszy strzelec: Bartosz Tokarczyk – 8 bramek
Najwięcej żółtych kartek: Tomasz Galas – 7

Na sobotnie spotkanie nie będzie trzeba nikogo zbytnio mobilizować. Zarówno kibice jak i zawodnicy doskonale wiedzą jaka stawka jest w sobotniej potyczce. Okocimski Brzesko w meczu z Tarnovią Tarnów nie może pozwolić sobie na stratę punktów i tylko zdobycie trzech „oczek” pozwoli zespołowi zajęcie miejsca w pierwszej ósemce.

Dobrym prognostykiem przed meczem jest zdecydowana poprawa skuteczności jaką zespół zanotował w ostatnich meczach. Dobrze również spisuje się gra obronna zespołu, która mimo straconych bramek jest na 5 miejscu wśród zespołów z najmniejszą ilością straconych goli.

Dobrą wiadomością dla szkoleniowca Mateusza Pawłowicza jest powrót do kadry Aleksandra Ślęczki oraz Marcina Furmańskiego. Pierwszy z nich wraca po dłuższej przerwie związaną z kontuzją kostki, z kolei „Furi” uporał się z kontuzją jaką nabawił się w meczu z Glinikiem Gorlice i jest w pełni gotowy na sobotnie spotkanie.

Komentarze