12 listopada 2021

Obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 1918 roku to data, która na stałe wpisała się w życie każdego Polaka. 103 lata temu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko wraz trenerami, rodzicami, kibicami oraz zarządem, tegoroczne Święto Niepodległości uczcili w uroczystym przemarszu ulicami miasta, zorganizowanym przez Burmistrza Brzeska Tomasza Latochę. Zawodniczki dumnie reprezentowały nasz Klub wraz z Panem Pawłem w poczcie sztandarowym podczas uroczystej mszy świętej oraz przemarszu. Również w tym dniu reprezentacja zawodników wraz z Prezesem Zarządu Łukaszem Baniakiem oraz Wiceprezesem ds. organizacyjnych Elżbietą Rysak złożyła kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza wspólnie z wszystkimi delegacjami biorącymi udział w uroczystych obchodach.

Po oficjalnym złożeniu kwiatów zawodnicy przeszli pod Pomnik Św. Floriana, a następnie na stadion główny przy ul. Okocimskiej 34. Grupa liczyła ponad 150 osób i tego dnia bardzo wyróżniała się na ulicach naszego miasta maszerując w strojach Akademii trzymając w rękach biało-czerwone chorągiewki. Po dotarciu wszystkich na stadion nastąpiło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski. Następnie wszyscy zebrani mogli w miłej atmosferze porozmawiać i spędzić wspólnie czas.

Jeszcze przed wejściem na stadion uczestnicy przemarszu otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe upamiętniające przemarsz. Nie zabrakło również ciepłych posiłków oraz napojów o które zadbał Zarząd wraz z zawodnikami pierwszej drużyny Seniorów.

Niech każdy taki wyjątkowy dzień 11 listopada pozwala nam z dumą manifestować wartości, o które walczyły pokolenia Polaków. Niech nasza biało-czerwona flaga zawsze nam o tym przypomina. Niech przypomina o zwycięstwach, o dumie i o miłości do Polski.

Zarząd składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy tego dnia reprezentowali nasz Klub oraz godnie uczciły obchody 103-lecia Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy również Staroście Powiatu Brzeskiego Panu Andrzejowi Potępie, który wsparł nas finansowo przy organizacji przemarszu.

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Niepodległości znajdują sie pod tym linkiem. Jej autorem jest Paweł Tarsia z informatorbrzeski.pl

Komentarze