22 października 2021

W Słopnicach tylko zwycięstwo!

Drugie wyjazdowe spotkanie z rzędu czeka zespół Okocimskiego Brzesko, który tym razem na boisku w Słopnicach zmierzy się z miejscowym Sokołem. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 10:30 na stadionie przy ul. Słopnice 38.

Nasz najbliższy rywal obecnie nie zajmuję zbyt wysokiego miejsca w ligowej tabeli. Po 13. kolejkach Sokół plasuje się dopiero na 16 miejscu w tabeli mając w swym dorobku raptem siedem punktów (1 zwycięstwo, 4 remisy, 6 porażek). W ostatniej kolejce zespół trenera Dawida Sudera podzielił się punktami z Skalnikiem Kamionka Wielka remisując 1:1. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali Jakub Niemas dla zespołu Skalnika oraz Fabian Nowak dla ekipy Sokoła.

Zawodnicy z Słopnic swoje jedyne zwycięstwo zanotowali w 4 kolejce pokonując na własnym obiekcie Metal Tarnów wynikiem 2:0. Od tamtej pory drużyna nie jest wstanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy w meczach domowych, który wynosi raptem 4:9. Zespół najwięcej bramek traci w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wówczas daje sobie strzelić pięć goli, trafiając przy tym zaledwie jedną bramkę.

Ostatnie spotkania Sokoła Słopnice:
Skalnik Kamionka Wielka – Sokół Słopnice 1:1
Dunajec Zakliczyn – Sokół Słopnice 2:2
Sokół Słopnice – Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 0:4

Dla zespołu z Brzeska sobotnie spotkanie będzie niezwykle ważne. „Piwosze” by móc myśleć o stałym „kontakcie” z pierwszą ósemką sobotnie spotkanie muszą po prostu wygrać. Każdy inny wynik niż zwycięstwo może nieco skomplikować sytuację Okocimskiego w tabeli. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce podopieczni trenera Mateusza Pawłowicza bezbramkowo zremisowali z Glinikiem Gorlice.

Ostatnim spotkaniem jaki rozegrany został między zespołami miał miejsce 15 sierpnia 2020 r. Na pewno tego spotkania nie będą chcieli wspominać zawodnicy Okocimskiego, którzy mimo prowadzenia 4:2 dali sobie wyrwać zwycięstwo tracąc trzy bramki w ostatnich 5 minutach meczu przegrywając ostatecznie 5:4. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: dwukrotnie Michał Waśko, Arkadiusz Goryczka oraz Mateusz Wawryka. Z kolei bramki dla Sokoła zdobyli: trzykrotnie Patryk Nowak, Adrian Mrózek oraz Dominik Pach, który ustalił wynik spotkania.

Miejmy nadzieje, że w sobotę taki scenariusz się nie powtórzy, a „Piwosze” zdobędą kolejne ważne trzy punkty.

Komentarze