15 października 2021

Zapowiedź: Do Gorlic po punkty

W najbliższą sobotę 16 października zespół Okocimskiego Brzesko uda się do Gorlic, aby tam w ramach 13. kolejki Keeza IV ligi gr. wschodniej rozegrać spotkanie z miejscowym Glinikiem. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 15:00 na stadionie przy ul. Sienkiewicza 15 w Gorlicach.

Zespół z Gorlic obecnie plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki). W poprzedniej kolejce Glinik miał zmierzyć się z Sokołem Słopnice, jednak ostatecznie spotkanie zostało przełożone na 20 listopada. Ostatnim ligowym meczem zespołu z Gorlic było spotkanie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Mecz zakończył się pewną wygraną lidera, który zwyciężył aż 6:1. Bardzo dobrą skutecznością w tym meczu popisał się Kacper Śpiewak, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Ponadto do bramki Glinika trafiali Martin Zeman, Marcel Vasil oraz Jacek Myśliwy, który zanotował trafienie samobójcze. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył natomiast Arkadiusz Serafin.

Do tej pory zespół z Gorlic rozegrał na własnym stadionie 5 spotkań. Trzy z nich zakończyły się zdobyciem kompletu punktów, dwa remisem, a jeden porażką z ekipą z Rabki Zdrój. W obecnych rozgrywkach czwartoligowych zawodnicy Glinika zdobyli 20 bramek tracąc przy tym 18 goli. „Piętą Achillesową” zespołu jest gra w ostatnim kwadransie meczu. Właśnie wtedy zespół traci najwięcej bramek, których ma na swoim koncie sześć. Najlepszym strzelcem zespołu jest Konrad Grela, który w obecnych rozgrywkach strzelił 5 goli. Najwięcej goli Gorliczanie zdobywają w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy. W tym czasie zawodnicy trenera Tomasza Wacka zanotowali siedem bramek.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał się być Glinik, który zwyciężył 2:1. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: dwukrotnie Krzysztof Tarasek oraz Jakub Baran.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 7
Ilość punktów: 19
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 1:6 (Termalica Bruk-Bet II Nieciecza)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 5:1 (Dunajec Zakliczyn)
Najlepszy strzelec: Konrad Grela – 5 bramek

W ostatnim czasie „Piwosze” mają nieustabilizowaną formę i przeplatają zwycięstwa spotkaniami remisowymi oraz porażkami. W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez trenera Mateusza Pawłowicza uległ niepokonanemu liderowi z Niecieczy wynikiem 1:4. Jedynego gola dla „biało-zielonych” zdobył w samej końcówce spotkania Konrad Fryś.

Bez wątpienia w sobotę zobaczymy bardzo ciekawe spotkanie gdyż, oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli i każdą z ekip będzie interesowało tylko zwycięstwo.

Dobrą wiadomością dla kibiców jak i szkoleniowca jest powrót do kadry Konrada Kuliszewskiego, który ostatnio borykał się z kontuzją. Niestety w sobotnim spotkaniu wątpliwy jest występ Aleksandra Ślęczki, który narzeka na uraz kostki.

Komentarze