8 października 2021

Zapowiedź: Zatrzymać lidera

Już w najbliższą sobotę 9 października zespół Okocimskiego Brzesko zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami ekstraklasowego zespołu Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Zespół trenera Mateusza Pawłowicza czeka bardzo trudne zadanie jakim z pewnością będzie rywalizacja z zespołem Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Popularne „Słoniki” zawitają do Brzeska w roli bezapelacyjnego faworyta, który zajmuję obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Pozycja lidera zespołu z Niecieczy nie jest przypadkowa. Po jedenastu kolejkach drużyna nie straciła żadnego punktu odnosząc jedenaście zwycięstw z rzędu. Imponująco prezentuje się również bilans bramkowy zespołu, który wynosi 45:5 i jest najlepszym wynikiem w lidze.

W ostatniej kolejce zespół z łatwością pokonał Glinik Gorlice wygrywając aż 6:1. Bardzo dobrą skutecznością w tym spotkaniu popisał się Kacper Śpiewak, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Po jednym trafieniu zanotowali także, Martin Zeman, Marcel Vasil oraz Jacek Myśliwy, który zanotował trafienie samobójcze. Honorowego gola dla zespołu z Gorlic zdobył Arkadiusz Serafin.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Vlastymir Jovanovic, który już siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. W zdobywaniu bramek nie próżnuje również czwórka innych zawodników, która ma na swoim koncie po cztery trafienia, a są to: Marcel Vasil, Jakub Janczy, Kacper Śpiewak oraz Martin Zeman.

Przed sobotnim spotkaniem wszystkie statystyki przemawiają za drużyną z Niecieczy. Spotkania domowe czy wyjazdowe nie robią dla „Słoników” zbyt wielkiej różnicy. Do tej pory rezerwy Termlica Bruk-Bet Nieciecza rozegrały sześć spotkań wyjazdowych, które wszystkie zakończyły się zdobyciem trzech punktów. W tych meczach zawodnikom udało się zdobyć 20 bramek tracąc przy tym zaledwie dwa gole.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał się być zespół rezerw z Niecieczy, który pokonał „Piwoszy” wynikiem 2:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Bartosz Snopczyński oraz Norbert Stachura. Jedynego gola dla „biało-zielonych” zdobył z kolei Przemysław Bury.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 1
Ilość punktów: 33
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: Brak
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 6:0 (Radłovia Radłów, Wolania Wola Rzędzińska)
Najlepszy strzelec: Vlastymir Jovanovic – 7 bramek

Okocimski Brzesko przystąpi do sobotniego spotkania po remisie jaki zanotował z Wierchami Rabka Zdrój. Mimo klasy rywala zespół nie zamierza składać broni i chce wyjść na boisko po zdobycz punktową, zatrzymując tym samym lidera rozgrywek. -„Mamy świadomość tego z kim przyjdzie się nam mierzyć w sobotnim meczu. Wiem również jaką jakością ten zespół dysponuje. Ja jako zawodnik lubiłem się weryfikować z dużo lepszymi piłkarzami oraz z dużo lepszymi zespołami. Uważam, że moi zawodnicy czekają z niecierpliwością na ten mecz, by móc się sprawdzić na tle bardzo mocnego przeciwnika.” – uważa szkoleniowiec „Piwoszy”.

Szkoleniowiec tonuje również opinie, że niepokonany do tej pory zespół zdobędzie w Brzesku kolejne zwycięstwo. -” Mimo, że zespół z Niecieczy nie przegrał żadnego spotkania to uważam, że piłka nie takie historie widziała. Na pewno przed meczem moja drużyny się nie podda, a na boisko wyjdzie po zdobycz punktową. Chcemy w tym meczu zagrać taką taktyką jaką graliśmy z każdym innym przeciwnikiem. Zaprezentujemy swoją grę i pokażemy charakter, który do tej pory nas cechował.” – dodaje trener Mateusz Pawłowicz.

Sobotnia potyczka może okazać się jednak bardzo ciężkim sprawdzianem dla „Piwoszy”. Ze względu na mecze Reprezentacji Polski, przerwę w rozgrywkach ma PKO Ekstraklasa. Niewykluczone, że w sobotnim meczu kibice zobaczą wsparcie zawodników z pierwszego zespołu, którzy będą chcieli utrzymać rytm meczowy. –” Może być taka sytuacja, ale na pewno nie zmieni to nic w tym meczu. Mam swój plan w głowie na ten mecz, jednak biorę pod uwagę, że w tym spotkaniu może wystąpić większa cześć zawodników z pierwszego zespołu. Jednak tym bardziej musimy podjąć rękawice i podejść do tego spotkania na spokojnie i walczyć o zdobycz punktową.”– podsumowuje szkoleniowiec Okocimskiego Brzesko.

Komentarze