2 października 2021

Zapowiedź: Wierchy Rabka Zdrój kolejnym rywalem

W niedzielne popołudnie zespół Okocimskiego Brzesko rozegra spotkanie w ramach 11. kolejki Keeza IV. ligi grupy wschodniej. Rywalem podopiecznych trenera Mateusza Pawłowicza będą Wierchy Rabka Zdrój, a spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 16:00 w Rabce Zdrój.

Po 10 kolejce zespół trenera Sebastiana Świerzbińskiego plasuje się na 10 miejscu w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy oraz 3 porażki). W ostatniej kolejce zespół z Rabki Zdrój pokonał w meczu wyjazdowym Glinik Gorlice zwyciężając 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli: Maciej Banik oraz Szymon Majeran, który wraz z Łukaszem Pazurkiewiczem są najlepszymi strzelcami zespołu mając po trzy trafienia na koncie.

Warto zaznaczyć, że drużyna z Rabki Zdrój właśnie w niedziele rozegra swój pierwszy mecz przed własną publicznością w obecnych rozgrywkach czwartoligowych. Do tej pory wszystkie „domowe” spotkania zespół rozgrywał w Nowym Targu, a było to spowodowane generalnym remontem boiska jakie miało miejsce na stadionie Wierchów. Jak można zauważyć gra w Nowym Targu nie do końca służyła zespołowi, gdyż w rozegranych czterech spotkaniach drużyna zanotowała zaledwie jedno zwycięstwo notując przy tym, aż trzy porażki. Nie najlepiej wygląda również bilans zdobytych bramek na obiekcie w Nowym Targu, który wynosi 4:9.

Jedyne „domowe” spotkanie, które zakończyło się wygraną zawodników z Rabki miało miejsce w 2-kolejce, pokonując Skalnik Kamionka Wielka 3:1. Autorami bramek w tym spotkanie zostali dwukrotnie Łukasz Pazurkiewicz oraz Rafał Kościelniak.

Strzelonych bramek drużyna najwięcej zdobywa w ostatnich 15 minutach meczu, notując wówczas aż 7 trafień. Najgorzej z kolei wychodzi im pierwszy kwadrans drugiej połowy, kiedy to defensywa pozwola na stratę czterech goli.

W ostatnim spotkaniu, obu zespołów, lepsi okazali się zawodnicy z Rabki, którzy w meczu wyjazdowym pokonali „Piwoszy” wynikiem 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Bartłomiej Głowa. W niedzielnym spotkaniu ze wzgledu za nadmiar żółtych kartek nie wystąpi z koli Mateusz Dara, który w ostatnim spotkaniu zobaczył swoją czwartą żółta kartkę.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 10
Ilość punktów: 13
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 1:3 (Termalica Bruk-Bet II Nieciecza)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: 3:1 (Skalnik Kamionka Wielka)
Najlepszy strzelec: Szymon Majeran, Łukasz Pazurkiewicz – 3 bramek
Najwięcej żółtych kartek: Mateusz Dara – 4

Okocimski Brzesko do niedzielnej potyczki przystąpi po remisie jaki zanotował z BKS Bochnia (1:1). Wynik ten bez wątpienia nie zadowalał „Piwoszy”, którzy w przeciągu całego spotkanie zdominowali gości, jednak tylko brak skuteczności spowodował, że spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Dobrą wiadomością dla kibiców jak i szkoleniowca „Piwoszy” jest powrót do kadry Konrada Frysia, którego z powodu zdrowotnych zabrakło w ostatnim meczu. Niestety grono kontuzjowanych zawodników powiększyło się o Sergiusza Kosteckiego, którego zabraknie w niedzielnym pojedynku. Ponadto z urazami zmagają się Mateusz Stolarz oraz Konrad Kuliszewski.

Komentarze