24 września 2021

Zapowiedź: Przerwać czarną serię

Po zeszłotygodniowej porażce z Metalem Tarnów czas na rehabilitację i jednocześnie podtrzymanie zwycięskiej passy na własnym stadionie. Zespół Okocimskiego Brzesko w najbliższą sobotę 25 września rywalizować będzie o ligowe punkty z BKS Bochnia. Mecz ten wyznaczono na godzinę 16:00 na boisku głównym przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

BKS Bochnia to zespół, który obecnie zajmuje dolne regiony ligowej tabeli, a mianowicie 17 lokatę wyprzedzając tylko beniaminka z Radłowa. Do tej pory zespół trenera Jarosława Ulasa uzbierał na swoim koncie 3 punkty, które zdobył dzięki remisom z takimi zespołami jak: Metal Tarnów, Wierchy Rabka Zdrój oraz Sokół Słopnice. W ostatniej kolejce zespół z „miasta soli” uległ na własnym terenie Glinikowi Gorlice przegrywając 2:3. Bramki dla zespołu z Bochni zdobyli Bartłomiej Chlebek oraz Chibueze Onwudi. Z kolei bramki dające trzy punkty Glinikowi zanotowali: Karol Kusiak, Dawid Drąg oraz Patryk Pietrzycki.

Warto zaznaczyć, że zespół z Bochni nie zanotował żadnego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach czwartoligowych. Wpływ na to ma na pewno gra obronna, gdyż w dotychczasowych 9. kolejkach drużyna straciła aż 24 bramki strzelając przy tym 11 goli. Najlepszymi strzelcami zespołu są Chibueze longinus Onwudi oraz Bartłomiej Chlebek, którzy mają po pięć trafień na koncie. W sobotniej potyczce nie wystąpi z kolei Karamo Sane, który w ostatnim meczu ujrzał swoją trzecią i czwartą żółta kartkę w obecnych rozgrywkach.

Znacznie lepiej wiedzie się drużynie w rozgrywkach Pucharu Polski, w którym doszła do finału na szczeblu okręgowym pokonując w półfinale Novi/Rzezawianka Rzezawa aż 5:0. W meczu finałowym BKS zmierzy się z Błyskawicą Proszówki, która zwyciężyła z GKS Drwiną wynikiem 4:2.

Najważniejsze informacje:
Miejsce w lidze: 17
Ilość punktów: 3
Bilans bramkowy: 11:24
Najwyższa porażka w obecnym sezonie: 0:3 (Skalnik Kamionka Wielka, Poprad Muszyna, Lubań Maniowy)
Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie: Brak
Najlepszy strzelec: Chibueze longinus Onwudi, Bartłomiej Chlebek – 5 bramek
Najwięcej żółtych kartek: Karamo Sane – 4

Zespół Okocimskiego po zeszłotygodniowej porażce z Metalem Tarnów wraca na własne boisko, na którym czuje się zdecydowanie najlepiej. W obecnych rozgrywkach „Piwosze” zanotowali u siebie trzy zwycięstwa, jeden remis oraz ponieśli jedną porażkę.

„Piwosze” z BKS’em powalczą nie tylko o ligowe punkty, ale również o przełamanie czarnej serii spotkań bez zwycięstwa nad drużyną z Bochni. Ostatni raz „biało-zieloni” pokonali ekipę z „miasta soli” 8 czerwca 2019 roku wygrywając w meczu wyjazdowym 2:3. Wówczas do bramki rywali trafiali: Daniel Policht, Mateusz Wawryka oraz Dawid Lizak.

W ostatnim meczu obu zespołów lepsi okazali się być rywale, którzy pokonali Okocimski Brzesko wynikiem 2:0. Autorami bramek w tym meczu zostali: Jakub kleszcz oraz Aliba Antonio Lando.

Komentarze