19 września 2021

Akademia: Młodziczki pokonały Orła Dębno

W minioną środę, młodziczki AP CANPACK Okocimski Brzesko, w ramach 3 kolejki brzeskiej ligi młodzików, zmierzyły się z drużyna z Dębno. Zespół Orła jest jedyną obok Okocimskiego drużyna, która w tych rozgrywkach gra dziewczynami. Do samego końca nie było wiadome czy mecz się odbędzie ze względu na problemu frekwencyjne drużyny z Dębna.
Mecz zakończył się zwycięstwem brzeskich piłkarek choć spotkanie zaczęło się nie najlepiej, bo już po kwadransie nasza bramkarka trzy razy wyciągała piłkę z siatki, po bramkach Szymona Bilińskiego. Ostatecznie zawodniczki z Brzeska pokonały rywalki 6:4, a do bramki trafiały dwukrotnie Amelia Miterka oraz Aleksandra Kleśny. Ze zdobytych goli cieszyły się również Wiktoria Bochenek oraz Magdalena Kołodziej.
Brzeska Liga Młodziczek
Orzeł Dębno – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:6

Bramki: 2x Amelia Miterka, 2x Aleksandra Kleśny, Wiktoria Bochenek i Magdalena Kołodziej.

Okocimski KS: Pawełek, Góral, Nowak, Tworzydło, Miterka, Kleśny, Bochenek, Kołodziej, Chudyba, Płachta, Kozieł, Kurtyka.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): „Cieszę się, że dziewczyny pokazały charakter i grały do samego końca. Mecz był trudny, raz my atakowaliśmy, raz drużyna z Dębna. Wykazaliśmy się większa skutecznością i trzy punkty pojechały do Brzeska. 4 stracone bramki nie były przypadkiem, popełnialiśmy dużo błędów w organizacji gry, ale biorę to w pełni na siebie, bo dziewczęta pierwszy raz zagrały w ustawieniu 1-2-4-2. Dziękuje drużynie za walkę i za sporo materiału do pracy.”
Komentarze