6 września 2021

88-lecie Okocimskiego Klubu Sportowego

Właśnie dziś swoje 88-lecie świętuje Okocimski Klub Sportowy Brzesko. Jeden z największych Klubów w naszym regionie, który w swojej historii ma grę m.in na zapleczu ekstraklasy oraz występy w 1/8 finału Pucharu Polski. 

Największe sukcesy brzeski klub święcił w latach 90-tych. Wtedy po raz pierwszy piłkarze Okocimskiego KS awansowali na zaplecze ekstraklasy (ówczesna II liga), w której występowali nieprzerwanie przez 5 sezonów. W sezonie 1994/95 ekipa pod wodzą trenera Witolda Mroziewskiego zajęła 4 miejsce w rozgrywkach II ligi, a rok później awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

„Piwosze” ponownie na zaplecze ekstraklasy wrócili w roku 2012, jednak przygoda na tym szczeblu rozgrywkowym trwała tym razem zaledwie dwa sezony, po czym brzeszczanie spadli do II ligi.

W historii Klubu pojawiły się również te gorsze momenty. Na przełomie 2015 i 2016 klub stanął nad przepaścią. W obliczu dramatycznej sytuacji finansowo-organizacyjnej powtórzył się czarny scenariusz z końca lat 90-tych i pierwszy zespół został wycofany z rozgrywek. Na szczęście zarząd w nowym składzie podjął się trudnego zadania jakim jest ratowanie OKS. Utrzymano wszystkie grupy młodzieżowe, a drużyna seniorów została oparta na wychowankach Okocimskiego.

Dzięki zaangażowaniu sponsora generalnego firmy CANPACK powołano do życia Akademię Piłkarską CANPACK Okocimskiego, która prężnie rozwija swoje struktury. Efekty szkolenia młodzieży są widoczne poprzez grę zespołów młodzieżowych w liga małopolskich oraz transfery młodych zawodników do klubów z wyższych lig. Ponadto Okocimski w poprzednim sezonie może pochwalić się wygraną w Systemie Pro Junior.

Komentarze